دوشنبه 04 تیر 1397 10:28:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 18557

تاریخ انتشار : 24/11/1393 - 13:18

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران تشریح کرد

شهرستان سوادکوه یکی از مهم ترین نقاط استان مازندران در حوزه گردشگری و صنایع دستی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران اظهار داشت: شهرستان سوادکوه یکی از مهم ترین نقاط در حوزه گردشگری و صنایع دستی است.

شهرستان سوادکوه یکی از مهم ترین نقاط استان مازندران در حوزه گردشگری و صنایع دستی

 علی ماهفروزی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت در استان مازندران شناسایی ظرفیت های حوزه گردشگری و صنایع دستی است.

وی تصریح کرد: شهرستان سوادکوه با محوریت آلاشت یکی از مهم ترین نقاط استان با صنایع گردشگری شاخص است که برای بسیاری از مناطق دنیا، صنایع دستی آلاشت شناخته شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران گفت: از ظرفیت گردشگری سوادکوه تاکنون استفاده مناسبی نشد و درآمدی برای این شهرستان نداشته است.

 این مقام مسئول افزود: باید دولت با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی شرایط مطلوبی برای حوزه گردشگری سوادکوه ایجاد کند.

ماهفروزی ادامه داد: در کنار حوزه گردشگری سوادکوه بحث سوغات مطرح می شود که یک فرصت اقتصادی است.

وی با اشاره به اشتغال زایی در حوزه گردشگری خاطر نشان کرد: در گردشگری با سرمایه 250 میلیون ریال می توان شغل ایجاد کرد حال آنکه در حوزه های دیگر حداقل سرمایه برای ایجاد شغل یک میلیارد و پانصد میلیون ریال است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران اظهار داشت: این فرصت در صنایع دستی سوادکوه وجود دارد و دولت در آینده نزدیک برنامه مدونی برای شاخص شدن حوزه گردشگری سوادکوه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: تحقق این امر مستلزم همکاری دولت، مدیران استانی و شهرستانی، نمایندگان مجلس، بخش خصوصی و مردم است.دیدگاه شما در مورد : شهرستان سوادکوه یکی از مهم ترین نقاط استان مازندران در حوزه گردشگری و صنایع دستی

شهرستان سوادکوه یکی از مهم ترین نقاط استان مازندران در حوزه گردشگری و صنایع دستی

  • پربازدیدترین ها