دوشنبه 28 خرداد 1397 18:06:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1834

تاریخ انتشار : 05/10/1392 - 11:11

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه:

سومین یادواره سرداران و 424 شهید سوادکوه برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: سومین یادواره سرداران و امیران و 424 شهید سوادکوه در روز دهم دی ماه در سالن امام علی (ع) شیر گاه برگزار می‌شود.

سومین یادواره سرداران و 424 شهید سوادکوه برگزار می‌شود

به گزارش سوادکوه آنلاین، یارعلی درزی صبح دیروز در جمع فعالان دینی و مذهبی شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی با تاکید بر اینکه مردم سوادکوه همواره در حمایت و پشتیبانی از انقلاب و آرمان‌های آن پیش قدم بودند، اظهار داشت: 5 هزار و 21 نفر از مردم سوادکوه در دوران دفاع مقدس به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه به مدت حضور رزمندگان سوادکوهی در جبهه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: رزمندگان سوادکوهی از سه تا 76 ماه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشتند.

وی با بیان اینکه نخستین و مسن‌ترین شهید سوادکوه پدر و پسر هستند، خاطرنشان کرد: شهید مصطفی مرادی به عنوان نخستین شهید قائم شهر و سوادکوه است و محمدحسن مرادی پدر ایشان نیز نخستین شهید با سن 57 سال به عنوان مسن‌ترین شهید این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

درزی با تاکید بر اینکه مردم و شهدا آگاهانه در مسیر شهادت قرار گرفتند و در دوران دفاع مقدس ایثارگری کردند، ادامه داد: دلایل عقلی و شرعی و عرفی هم حساب کنیم شهدا بر گردن ما حق دارند و یادآوری یاد و خاطره شهدا برای ارتقای معنوی ما لازم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه به سابقه برگزاری یادواره شهدای شهرستانی اشاره و خاطر نشان کرد: نخستین و دومین یادواره شهدا در شهرهای زیراب و پل‌سفید برگزار شده بود و سومین یادواره سرداران و امیران و 424 شهید سوادکوه در روز دهم دی ماه در سالن امام علی (ع) شیر گاه برگزار می‌شود.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سومین یادواره سرداران و 424 شهید سوادکوه برگزار می‌شود

سومین یادواره سرداران و 424 شهید سوادکوه برگزار می‌شود

  • پربازدیدترین ها