چهار شنبه 30 خرداد 1397 19:59:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1816

تاریخ انتشار : 04/10/1392 - 13:38

اختصاصی/ دیری نخواهد ماند که نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاکنشان:

تجاوز به حریم منابع طبیعی داد فرماندار سوادکوه شمالی را در آورد

فرماندار سوادکوه شمالی نسبت به تجاوز به حریم رودخانه، جنگل، منابع طبیعی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی در سوادکوه شمالی هشدارجدی داد.

تجاوز به حریم منابع طبیعی داد فرماندار سوادکوه شمالی را در آورد

به گزارش سوادکوه آنلاین، کمال رستمعلی در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه شمالی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی ، ظرفیت های کشاورزی شهرستان را بسیار بالاتر از وضع کنونی دانست و اظهار داشت: مردم، زمین، آب و هوای سوادکوه شمالی دارای استعداد فروان هستند اما به تناسب این استعداد هنوز کاری نشده است.

وی نسبت به تجاوز به حریم رودخانه، جنگل، منابع طبیعی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی در سوادکوه شمالی هشدار داد و گفت: تبدیل زمین های کشاورزی به منازل مسکونی و ویلاها و زشت کردن مناظر طبیعی سوادکوه شمالی توسط این ساخت و سازها بسیار نگران کننده است.

رستمعلی با بیان اینکه چندین ماه است که در سکوت این موضوع را پیگیری می کند اذعان داشت: وجود حفره های قانونی و میزان پایین جریمه ها سبب شده که بعضی ها قانون را به راحتی دور بزنند .

فرماندار سوادکوه شمالی از پیگیری راه های جدید قانونی برای مقابله با این معضل خبر داد و بیان کرد: از مسئولین استانی می خواهیم با تشکیل کارگروه ویژه جلوی این خطر جدی را بگیرند.

رئیس شورای تامین شهرستان با اشاره به خطر جدی ای که در کمین جنگل ها و زمین های کشاورزی سوادکوه شمالی است تصریح کرد: دیری نخواهد ماند که نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاکنشان.

رئیس شورای اداری شهرستان با تاکید بر این که باید کاری کرد که زمین های کشاورزی شهرستان حفظ شود خاطر نشان کرد: ویلاها دارند مانند قارچ در تپه های اطراف رشد می کنند، آنها دارند به راحتی آب، برق و گاز می گیرند و ما نمی دانیم چگونه دارد این اتفاقات می افتد.

رستمعلی با اشاره به گزارش بخشداران مبنی بر خدمات دهی بعضی از ادارات به این ساخت و سازهای غیر مجاز اعلام کرد: سازمان ها و نهادها مخصوصا شهرداری نظارت جدی داشته باشند تا به راحتی به این موارد مجوز داده نشود.دیدگاه شما در مورد : تجاوز به حریم منابع طبیعی داد فرماندار سوادکوه شمالی را در آورد

تجاوز به حریم منابع طبیعی داد فرماندار سوادکوه شمالی را در آورد

  • پربازدیدترین ها