شنبه 02 تیر 1397 10:58:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 18086

تاریخ انتشار : 17/11/1393 - 14:22

وقتی کنار گذاشتن نیروهای کارآمد یک نگاه حرفه‎ای خوانده می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به‌نوعی باج‌گیری مدارس را مجاز دانست/مدیری که ادعا می‌کند سیاست‌زده نیست!

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره تغییر و تحول در بدنه آموزش و پرورش مازندران، گفت: باید این موضوع را بپذیرم که در یک رقابت سیاسی دولت روی کار آمد و بیشتر جامعه این تغییر و تحولات را پذیرفتند و این یک نگاه حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به‌نوعی باج‌گیری مدارس را مجاز دانست/مدیری که ادعا می‌کند سیاست‌زده نیست!

سوادکوه- هفته گذشته خبری از این رسانه مبنی در دریافت پول از خانواده‌ها بابت دریافت کارنامه دانش‌آموزان از سوی مدارس دولتی، منتشر شد که بازخورد خوبی در رسانه‌های مجازی مازندران داشت.

در نشست خبری روز چهارشنبه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران این مسئله مطرح شد و مدیرکل آموزش و پرورش هم که سعی دارد با رویه سیاسی به مسائل حیطه اختیارات خود نگاه کند، به صورت تلویحی گفت: آموزش و پرورش به دلیل مشکلات مالی نیازمند کمک خانواده‌ها است و سعی می‌کند از مشارکت خانواده‌ها به شیوه‌های مختلف استفاده کند و باید چارچوب مناسبی در این زمینه تعیین شود.

وی همچنین درباره انتصاب‌های سیاسی و کنارگذاشتن مدیران ارزشی، کارآمد و دانش‌محور در این اداره کل نیز بحث شیب ملایم در تغییرات را مطرح کرد و ادامه داد: تغییرات سیاسی در آموزش و پرورش صورت نگرفته و تغییر و تحول با آرامی و شیب ملایم در حال انجام است.

علی قاسمی در این زمینه اظهار کرد: با سیاست‌زدگی مخالف هستم و بنده تا به حال این کار را نکردم.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مدیران میانی لایق و توانمندی در بدنه آموزش و پرورش استان در حال خدمت بودند که به حاشیه رانده شدند و به عنوان معلم رزرو در مدارس از آنها استفاده می‌شود.

بحث گسترش خودکشی در بین دانش‌آموزان و افزایش میزان آن نیز از دیگر موارد سئوال از مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت بود که قاسمی در این باره نیز فقط به این جمله اکتفا کرد که این یک پدیده اجتماعی است که باید برای حل آن با کمک مسئولان دایره اجتماعی حل کرد.

آخرین تصمیم‌ها در مورد تجمع مدارس خاص نیز یکی از سوال ها از مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بود که مدیرکل به دلیل اینکه در این زمینه هیچ طرحی در دست نیست، از پاسخ درست به آن نیز طفره رفت و این در حالی بود در روزهای گذشته مسئولان وزارت آموزش و پرورش در این باره اظهار نظر کرده بودند.

این مسئول درباره ایجاد پارلمان فرهنگیان استان مازندران گفت: روی اسم پارلمان هنوز حرف داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: سرمایه زیادی در بین معلمان وجود دارد که از این سرمایه کمتر استفاده شده و با ایجاد این بستر تلاش داریم که از ظرفیت معلمان در تصمیم‌سازی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: کلیات ایجاد این پارلمان در مازندران تصویب شد و پس از بررسی دقیق با نظر شورای آموزش و پرورش مازندران اجرا می‌شود تا بستر برای مشارکت فرهنگیان در تصمیم‌سازی فراهم شود.

قاسمی درباره پرداخت اضافه کاری فرهنگیان ابراز داشت: این موضوع در دستور کار قرار دارد و تلاش داریم که نسبت به پرداخت مطالبات معلمان اقدام کنیم.

وی درباره تغییر و تحول در بدنه آموزش و پرورش مازندران متذکر شد: باید این موضوع را بپذیرم که در یک رقابت سیاسی دولت روی کار آمد و بیشتر جامعه این تغییر و تحولات را پذیرفتند و این یک نگاه حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: هر تغییر و تحولی که در آموزش و پرورش مازندران به وجود آمد، کاملاً حرفه‌ای است.

قاسمی خاطرنشان کرد: همکاران را با نگاه سیاسی انتخاب نمی‌کنیم و تلاش داریم مدیریت بر مبنای برنامه و اهداف پیش ببرند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به‌نوعی باج‌گیری مدارس را مجاز دانست/مدیری که ادعا می‌کند سیاست‌زده نیست!

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران به‌نوعی باج‌گیری مدارس را مجاز دانست/مدیری که ادعا می‌کند سیاست‌زده نیست!

  • پربازدیدترین ها