شنبه 02 تیر 1397 01:04:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1766

تاریخ انتشار : 02/10/1392 - 21:30

اختصاصی/وصیت شهید ابراهیمی به مسلمانان:

آنقدر به دنیا وابسته نباشید

ای مسلمین بی ارزشی دنیا همان بس که بهترین غذایش که عسل باشد استفراغ دهان زنبور عسل و لباس دنیا که حریر است لعاب دهان کرم ابریشم است پس آنقدر به دنیا وابسته نباشید، اتحاد را حفظ كنيدو امام را تنها نگذاريد .

آنقدر به دنیا وابسته نباشید

به گزارش سوادکوه آنلاین، شهید علي ابراهيمي در سال1335 در روستای بشل از توابع شهرستان سوادکوه دردامان پاک پدر ومادر مومن و متدین که عمری را با اعتقاد به اسلام و اهل بیت (ع) سپری کرده اند پا به عرصه وجود گذاشت. او انسانی عارف و زاهد،خاضع و فروتن بود. شهید ابراهیمی تحصیلات خود را تا اخذ دیپلم در حالی که جزو شاگردان ممتاز به حساب می آمد سپری کرد و با توجه به مشکلات فراوان از ادامه تحصیل باز نماند، وی با تحمل سختی های فراوان وکار وتلاش در آزمون تربیت معلم شرکت و با کسب نمره قبولی این دوره را هم سپری کرد. این شهید بزرگوار پس از پایان تحصیلات در بهمن سال 1356 به خدمت سربازي رفت و در مهر سال 1357در روستاي سنگده پل سفيد به عنوان معلم مشغول به كار شد. وی که تازه ازدواج کرده بود با شروع جنگ تحميلي چندین بار به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و سر انجام در تاریخ 12/4/65 در عملیات کربلای 5 در منطقه قلاویزان مهران شربت شهادت را نوشید. پيكر مطهرش پس از تشيیع در گلزار شهداي بشل به خاك سپرده شد .

فرازي ازوصيت نامة شهيد :

ازانباركردن مال ودنيا طلبي دست برداريداگر حقیقت را می دانستید هرگز دنیا طلبی نمی کردید سوگند به خدا که آتش بزرگ را مشاهده خواهید کرد ودر قیامت آن آتش را با چشم باور خواهید کرد پس در ان روز از نعمت های گسترده وسر شار الهی باز پرسی خواهید شد.ای مسلمین بی ارزشی دنیا همان بس که بهترین غذایش که عسل باشد استفراغ دهان زنبور عسل و لباس دنیا که حریر است لعاب دهان کرم ابریشم است پس آنقدر به دنیا وابسته نباشید، اتحاد را حفظ كنيدو امام را تنها نگذاريد .

(روحش شاد ویادش گرامی باد)دیدگاه شما در مورد : آنقدر به دنیا وابسته نباشید

آنقدر به دنیا وابسته نباشید

  • پربازدیدترین ها