دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 19:58:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یادداشت و مقاله
چاپ

کد خبر : 17368

تاریخ انتشار : 11/11/1393 - 17:14

قدری تأمل بر رفتار بعضی‌ها!

خدا را شاکریم این انجمن در دور دوم عضوگیری با پتانسیلی افزون‎تر به بیش از 80 عضو رسیده است که جا دارد اعضای هیئت مدیره با برنامه‌ریزی‌های منسجم به دغدغه‌های مدیران رسانه‎ها نیز رسیدگی کرده و پاسخگو باشند.

قدری تأمل بر رفتار بعضی‌ها!

سوادکوه- ساماندهی رسانه‌های مجازی ضرورتی انکارناپذیر و امری مغفول از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و تشکیل انجمن صنفی این رسانه‌ها برای اولین بار در کشور و آن هم به طور خودجوش در استان مازندران نیز عملی پسندیده برای اعلام موجودیت و هویت این رسانه‎هاست.

هرچند تاکنون در فضای مطبوعاتی و رسانه‎ای استان، کار صنفی مثمرثمری صورت نگرفته ولی باید از ایستایی آن جلوگیری کرد و در این زمینه با هر اقدامی، پویایی را به چنین انجمن‌هایی بازگرداند.

در مدت کوتاهی که انجمن رسانه‎های مجازی در مازندران، با تمام مشکلات و موانع پیش‎رو راه‎اندازی شد، اعضای هیئت مدیره آن به خوبی توانستند رسمیت و ماهیت را به بدنه این انجمن نوپا تزریق کنند، تا امروز انجمن رسانه‎های مجازی مازندران به عنوان یک عنصر مهم و تأثیرگذار بر روند جریانات رسانه‎ای استان، شناخته شود.

ناگفته نماند کاربران فضای مجازی دیگر منتظر دعواهای مدعیان رسانه‌ای نیستند و در عرصه جنگ نرم که تأکید ویژه مقام معظم رهبری است، مدیران سایت‎ها می‎بایست به‎دور از هرگونه تنش درون‌گروهی و به شکلی نرم‎تر به فعالیت بپردازند.

اینکه انتخابات هیئت مدیره انجمن با هر ضعف و قوتی برگزار شده و عده‌ای به دلیل بازنده شدن، حقیقتِ واقع را به زیر سئوال می‎برند، رفتار تازه‌ای نیست، مدیران رسانه‌های مجازی تجربه چنین بازی‌هایی را در سطح کلان‌ دارند و شاید خود معترضان هم در اعتراض به چنین رفتارهایی بارها فریاد زده‎اند، اما امروز آنها را چه شده، که خود ما هم نمی‎دانیم.

انجمن نوپای صنفی رسانه‌های مجازی مازندران که انجمنی همچون دیگر انجمن‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی است، هنوز به آن صورت که باید و شاید به نظمی واحد و قوام کامل نرسیده و بر سر مفاد آیین‌نامه‌های آن بحث و جدل است و به مرور زمان باید با هم‎فکری مدیران رسانه‎ها به مجموعه‎ای کامل و جامع مبدل شود.

با تمام این کم‌وکاستی‌ها، خدا را شاکریم این انجمن در دور دوم عضوگیری با پتانسیلی افزون‎تر به بیش از 80 عضو رسیده است که جا دارد اعضای هیئت مدیره با برنامه‌ریزی‌های منسجم به دغدغه‌های مدیران رسانه‎ها نیز رسیدگی کرده و پاسخگو باشند.

هرچند اعضای جدید این هیئت مدیره را چهره‎هایی متخصص و توانمند، با داشتن رسانه‌هایی فعال و اثرگذار تشکیل داده‎اند که انتظار می‎رود با عزمی جدی و ایده‌هایی جدید به امورات انجمن بپردازند.

با تمام این توضیحات و تفاسیر در انتخابات جدیدِ اعضای هیئت مدیره که نتیجه آرا به مذاق عده‎ قلیلی خوش نیامد، دست به دامن ریزترین نکات اساس‎نامه شدند تا شاید بتوانند ضعفی از روند عملکرد انجمن و انتخابات به‎دست آوردند، فارغ از اینکه ناظر اداره‌کل به‌صورت شفاهی تأکید کرده بود که انتخابات با چشم‎پوشی از هرگونه محدودیت آیین‌نامه‌ای برگزار خواهد شد.

این چند مدیری هم که از آنها انتظار بیشتری می‌رفت، با غبارآلود کردن فضا و به سمت‌وسوی سیاسی و جناحی کشاندن انجمن، به جای عمل به رسالت اصلی خود که همان حضور مقتدرانه در جنگ نرم رسانه‎ای است، به دنبال برخی حواشی بی‎ارزش رفتند.

تهمت‎هایی چون لابی‌گری و زیرسئوال بردن اصل موضوع انتخابات، در حالی که هنوز از گلدان اسمی بیرون نیامده بود، همان قاعده بازی شکست‌خوردگانی است که می‎دانند مورد اقبال اکثریت نیستند و با رقم زدن چنین فضایی ادعای حق‎به‌جانب به خود می‎گیرند اما غافل از این‌که دل‎های دیگر اعضای انجمن را نسبت به خود چرکین خواهند کرد.

جا دارد از همه مدیران فهیمی که از گلوگاه تا رامسر در جلسه انتخاباتی انجمن حضور یافتند، تشکری ویژه داشته باشیم و نکته پایانی اینکه برخی با فرافکنی به دنبال تضعیف انجمن هستند، باید بدانند که قطعاً نمی‌توانند در روند پیشرفت و توسعه با این رفتارهای بچه‎گانه، خدشه‎ای وارد کنند.

محمدحسین احسانیان – مدیر سایت «مشهدسر» شهرستان بابلسر


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : قدری تأمل بر رفتار بعضی‌ها!

قدری تأمل بر رفتار بعضی‌ها!

  • پربازدیدترین ها