دوشنبه 04 تیر 1397 16:15:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1683

تاریخ انتشار : 29/09/1392 - 14:06

اختصاصی/کمال رستمعلیدر گفتگو با سوادکوه آنلاین:

در سد لفور به هویت منطقه توجهی نشده است/ آبرسانی به سوادکوه شمالی از طریق سد مهم ترین دستاورد سفر استاندار

فرماندار سوادکوه شمالی با بیان اینکه پروژه احداث سد لفور پیوست فرهنگی نداشت اظهار کرد: در پروژۀ سد سازی در منطقۀ لفور به هویت منطقه توجهی نشده است

در سد لفور به هویت منطقه توجهی نشده است/ آبرسانی به سوادکوه شمالی از طریق سد مهم ترین دستاورد سفر استاندار

کمال رستمعلی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در حاشیه بازدید استاندار از سد خاکی آیت الله صالحی مازندرانی لفور با بیان اینکه این سد به دست توانمند مهندسان جوان کشورمان ساخته شده ابراز خوشحالی کرد و گفت: ما هم به این توانمندی می بالیم و این موجب غرور و افتخار ماست.

وی با تاکید بر اینکه  فرماندار هر شهری علاوه بر اینکه باید با همۀ توان به فکر مردم شهرستان خودش باشد باید یک نگاه فرامنطقه ای هم داشته باشد اظهار کرد: فرمانداری سوادکوه شمالی، هم احداث این سد و هم تأ مین آب شرب شهرهای گروه الف از این سد را تأیید می کند

رستمعلی با اشاره به سخنان رهبری در جمع هیأت دولت را که فرموده بودند« پروژه های عمرانی پیوست فرهنگی داشته باشند»

 خاطر نشان کرد: متأسفانه پروژه احداث سد لفور این پیوست فرهنگی را نداشت، این پروژه فقط از دید عمرانی نگاه شده و به پیوست فرهنگی توجه نشده است.

فرماندار سوادکوه شمالی با اعلام اینکه در پروژۀ سد سازی در منطقۀ لفور به هویت منطقه توجهی نشده است توضیح داد: در این منطقه دامداران و کشاورزان زیادی زندگی می کردند، در اجرای این پروژه به خرید زمین های این افراد بسنده کردند و به آنها گفتند بروید در شهرهای اطراف زندگی کنید ولی به این توجه نشد که فردی که یک عمر دامداری کرده پس ازمهاجرتش به شهر وضعیت شغلی اش چه می شود، او چگونه باید زندگی کند؟ باید از روز اول برای این پروژه پیوست فرهنگی تهیه می کردند.

رئیس شورای اداری شهرستان همچنین آسیب دیدگی جاده های منطقه را از دیگر دغدغه های احداث این سد دانست و  تصریح کرد: با اینکه تردد وسایل نقلیۀ سنگین پیمانکاران سد سازی موجب آسیب دیدگی و فرسودگی جاده های منطقه شده اما تا کنون اداره کل آب منطقه ای به هیچ کدام از تعهدات هم اداری و هم اخلاقی اش در این خصوص عمل نکرد.

رئیس شورای تأمین شهرستان با اشاره به اینکه 14 روستای لفور فاقد آب آشامیدنی هستند اذعان داشت: خوشبختانه استاندار هدفش تأمین مطالبات مردم منطقه است، آقای فلاح اولین مقام سیاسی بوده که در مصاحبه تلویزیونی گفته باید سوادکوه شمالی هم از آب شرب این سد بهره مند شود.

رستمعلی پرورش ماهی در مناطق پایین دست سد را از مزایای جانبی این سد دانست و تصریح کرد: استعداد این منطقه برای پرورش ماهی به حدی است که با اجرای این طرح سوادکوه شمالی در پرورش ماهی حتی از رکورد هراز نیز خواهد گذشت و رتبه اول استان را کسب می کند.

آبرسانی به سوادکوه شمالی از طریق سد مهم ترین دستاورد سفر استاندار

فرماندار سوادکوه شمالی در مورد دستاوردهای بازدید استاندار از سوادکوه شمالی گفت: بازدید از  سد و حواشی آن موجب شده تا برای استاندار یک چهرۀ بهتری از این پروژه بزرگ ملی به دست بیاید.

وی با بیان اینکه استاندار آشنایی خوبی با منطقه داشت افزود: آشنایی فلاح با وضعیت آب آشامیدنی منطقه و آسیب دیدگی جاده و همچنین آگاهی از استعداد شیلاتی لفور از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

رئیس شورای تأمین شهرستان بیان کرد: موافقت استاندار با طرح آب رسانی به بخشی از مناطق سوادکوه شمالی از طریق سد خاکی آیت الله صالحی مازندرانی مهمترین دستاورد این سفر بود.

رستمعلی با تشکر از مدیر آب منطقه ای و بیان اینکه یخکشی نگاه خوبی به منطقه داشت اعلام کرد: مدیر آب منطقه ای پذیرفت که باید نسبت به جاده لفور اقدامات جبرانی را به عمل بیاورد.      دیدگاه شما در مورد : در سد لفور به هویت منطقه توجهی نشده است/ آبرسانی به سوادکوه شمالی از طریق سد مهم ترین دستاورد سفر استاندار

در سد لفور به هویت منطقه توجهی نشده است/ آبرسانی به سوادکوه شمالی از طریق سد مهم ترین دستاورد سفر استاندار

  • پربازدیدترین ها