دوشنبه 28 خرداد 1397 23:45:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1682

تاریخ انتشار : 28/09/1392 - 16:57

اختصاصی/ قول استاندار به مردم دهستان لفور:

آب رسانی به روستاهای اطراف سد حتما در اولویت کاری سال 93 قرار می گیرد

استاندار مازندران در بازدید از سد خاکی لفور قول داد:آب رسانی به روستاهای اطراف سد آیت الله صالحی مازندرانی لفور حتما در اولویت کاری استانداری در سال 93 قرار می گیرد.

آب رسانی به روستاهای اطراف سد حتما در اولویت کاری سال 93 قرار می گیرد

به گزارش سوادکوه آنلاین صبح امروز ربیع فلاح جلودار در بازدید از سد خاکی آیت الله صالحی مازندران گفت: این سد خاکی از جمله سدهایی است که در طرح آن تمام مسائل زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی به شکل یک پارچه دیده شده و در واقع یک کار کامل است.

وی هدف از بازدید امروز را بررسی تنگناها و مشکلات پروژه عنوان کرد و افزود: امیدواریم پیشرفت هایی که مد نظر است در آینده به نتیجه برسد و بتوانیم هر چه زودتر این سد را مورد بهره برداری قرار دهیم.

استاندار مازندران در مورد اهداف احداث این سد توضیح داد: اهداف این سد اهدافی جامع و کلی است، سد خاکی آیت الله صالحی مازندرانی ضمن اینکه تأمین آب شرب شهرهای گروه الف را بهبود می بخشد، موجب بهبود و بعضا توسعه 50 هزار هکتار اراضی مربوط به پایین دست این سد نیز خواهد شد.

وی افزود: منظور از شهرهای گروه الف، شهرهایی مثل شیرگاه، بابل، امیرکلا، فریدونکلا و بابل سر است.

فلاح استفاده از ظرفیت گردشگری را از اهداف بارز و مهم ایجاد این سد دانست و تأکید کرد: باید از بخش های خصوصی دعوت کنیم بیایند در این جا سرمایه گذاری کنند، خوشبختانه در مظالعات سد هم این مورد دیده شده و دست اندرکاران طراحی های خوبی در این زمینه انجام دادند.

او با بیان اینکه یکی از بحث های در ارتباط با این سد موضوع تأمین انرژی از سد لفور است خاطر نشان کرد: این هم در دست بررسی است و دارد پیگیری می شود، بخش خصوصی برای این موضوع در نظر گرفته شده و فکر می کنم از کارهای خوبی است که در این جا انجام خواهد شد.

استان دار مازندران در خصوص اینکه نداشتن آب آشامیدنی سالم مهم ترین دغدغه مردم لفور است اعلام کرد: آب رسانی به روستاهایی که در جوار سد قرار دارند از اولویت هایی است که باید در ارتباط با آبرسانی این سد مد نظر باشد.

فلاح قول داد: من این موضوع را در اولین فرصت بررسی می کنم و حتما در اولویت کاریمان در سال 93 قرار می گیرد.

گفتنی است دهستان لفور با 28 روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه شمالی می باشدکه نزدیک به 14 روستای آن از داشتن آب آشامیدنی سالم به طور دائمی محرومند.

 دیدگاه شما در مورد : آب رسانی به روستاهای اطراف سد حتما در اولویت کاری سال 93 قرار می گیرد

آب رسانی به روستاهای اطراف سد حتما در اولویت کاری سال 93 قرار می گیرد

  • پربازدیدترین ها