یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 09:20:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1677

تاریخ انتشار : 27/09/1392 - 23:08

اختصاصی/ وصیت سردار شهید قلی اکبری:

وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند

من مدعي هستم كه راه امام حسين(ع)را دنبال مي كنم به همين نيت تقاضا مي كنم كه در موقع شهادت سر ودست در بدن نداشته باشم وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند(خودتان را نگيريد و مغرور نباشيد)

وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند

به گزارش سوادکوه آنلاین سردار شهید قلی اکبری در تاریخ 11/11/1329  در شهرستان سوادکوه دیده به جهان گشود. او همزمان با تحصیل در کارهای کشاورزی عصای دست پدر بود. در سال 1340 به تهران مهاجرت کرد وتحصیلات خود را تا مقطع متوسطه ادامه داد اما به علت مشکلات مالی قادر به ادامه تحصیل نشد و به کار صافکاری و نقاشی اتومبیل مشغول شد . شهید اکبری همپا با مردم به موج خروشان انقلابیون پیوست و با تهیه وتوزیع اعلامیه های حضرت امام (ره) با دستگاه پهلوی به مبارزه پرداخت و چندین نوبت توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد . با پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی در همان روز های اولیه جهت دفاع از جمهوری اسلامی به طور داوطلبانه و بسیجی به جبهه های جنوب اعزام و مدت یازده ماه در آنجا

انجام وظیفه کرد . سردار شهید قلی اکبری در سال 1360 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در لشکر 27 محمد رسول الله (ص)مشغول به خدمت شد . با توانمندی وپشتکاری که از خود نشان داد با صلاحدید مسؤلان لشگر به فرماندهی گروهان نور و پس از آن به سمت فرماندهی گردان انصار الرسول لشگر 27 محمد رسول الله (ص) منصوب شد. وی در عملیاتهای متعدد از جمله عملیات رمضان هدایت نیرو هارا در دست داشت و به موفقیت های زیادی دست یافت . سرانجام پس از فراز و نشیب های زیاد زندگی در بیست ودوم اسفند ماه 1363 در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله به آرزوی دیرینه اش دست یافت وشهد شیرین شهادت را سر کشید .پیکر مطهر شهید در منطقه عملیاتی جا ماند و در پی سالها دوری پس از رجعت به وطن در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

 

وصيت نامه سردارشهيدقلي اكبري

خدايا اين بنده ناچيز را از نعمت و رحمت اين جنگ بي نصيب مگردان واز اين سفره رنگارنگ و  پر طعام  مرا  گرسنه رها   مكن .  بارالها  خود شاهدي كه از سوي  عاشقان خسته مي آيم ونداي هل من ناصرينصرني امام حسين(ع)  را ازحلقوم پاك ومقدس نماينده او امام خميني شنيده ام وبه جان ودل لبيك گفتم واز تو مي خواهم كه مرا درآن لبيك ياري كني خود شاهدي كه من هرگز حضور در جبهه راكسب مقام وماديات انتخاب نكرده ام.هدفم خدمت ودر نهايت اگر قابلم دانستي شهادت در راه خودت را نصيبم گردان وتو را قسم به حق مقربين درگاهت مرا در اين نيت موفق بدار.خداوندا تقاضاي ديگري در پيشگاه تو دارم وآن اينكه دوست دارم جنازه ناقابل من از جنازه مقدس شهداي كـربلا مخصوصـاً سرور شهــيدان حسين ابن علي(ع)سالم تر نباشد چون در پيشگاه مباركشان خجالت ميكشم، من مدعي هستم كه راه امام حسين(ع)را دنبال مي كنم به همين نيت تقاضا مي كنم كه در موقع شهادت سر ودست در بدن نداشته باشم وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند(خودتان را نگیرید و مغرور نباشید.)

(روحش شاد و راهش پر رهرو باد) .دیدگاه شما در مورد : وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند

وقتي به مال يا مقام يا شهرت ويا قدرت رسيديد مواظب باشيد شيطان در شما نفوذ نكند

  • پربازدیدترین ها