شنبه 02 تیر 1397 04:50:07

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1632

تاریخ انتشار : 25/09/1392 - 23:45

سوادکوه در سبد ۹۵ درصدی استاندار قرارگرفت

با معرفی وهابی خنکداری بجای باقری میارکلایی برای فرمانداری سوادکوه، این شهرستان نیز به جرگه ۹۵ درصدی تغییرات مدیریت استان پیوست.

 سوادکوه در سبد ۹۵ درصدی استاندار قرارگرفت

به گزارش سوادکوه آنلاین ربیع فلاح استاندار مازندران که در دیدار با کانون تدبیر و امید از جابجایی ۹۵ درصدی مدیران شهرستانهای استان تا ۲ ماه آینده خبر داده بود سوادکوه را نیز در این سبد قرار داد.

*تغییر بجای تدبیر

گرچه تغییر مدیران از حقوق دولتها برای هماهنگی مدیران با سیاست های دولت می باشد و هیچ محدودیتی هم برای این تغییر و جابجائی ها پیش بینی نشده است اما مشکل شهرستانهای مازتدران خصوصا تنها شهرستان محروم استان نبود برنامه برای اتصال حلقه های مفقوده توسعه شهرستان است که نیاز به تدبیر دارد نه تغییر.

گرچه از تغییر به عنوان یکی از فاکتورهای تحول و پیشرفت نام می برند اما هر تغییری لزوما به معنای تحول مثبت نیست اما امیدوارم این تغییر در مسیر توسعه شهرستان سوادکوه باعث تحولات مثبت شود. اگر فرماندار جدید سوادکوه به دور از مسائل حاشیه ای شهرستان فقط به توسعه همه جانبه سوادکوه بیاندیشد برای این منظور هم باید از توان همه نیروهای توانمند شهرستان بهره برد که اولویت اول آن با نیروهای فرمانداری می باشد.

*بیکاری مشکل اول شهرستان

شهرستان سوادکوه با نرخ ۲۲ درصدی بیکاری و فاصله بیش از ده درصدی با میانگین استانی از عدم اشتغال فرزندان این دیار با توجه به ظرفیت های فراوان در حوزه گردشگری، دامداری، کشاورزی و صنعتی رنج می برد و این مهمترین دغدغه مدیران و مردم شهرستان است اما تاکنون هیچ تدبیری برای بهبود این وضعیت اندیشیده نشد و به نظر می رسد اگر تغییر فرماندار برای قرار گرفتن شهرستان در مسیر توسعه باشد باید به اشتغال جوانان این دیار به عنوان یکی از شاخصه های مهم توسعه توجه شود.

*محرومیت همراه همیشگی سوادکوه

سوادکوه تنها شهرستان محروم مازندران است و این در حالیست که امکانات و مواهب خدادادی برای رفع این محرومیت به وفور در منطقه وجود دارد و اگر بگوییم تنها نیازمند مدیریتی است تا بتواند کلاف سر در گم توسعه شهرستان را در مسیر درست قرار دهد گزاف نگفتیم و امیدواریم فرماندار جدید شهرستان بتواند با استفاده از ظرفیت های پیدا و پنهان منطقه و ایجاد تعامل باذنمایندگان مجلس و نخبگان اقتصادی، علمی و مدیریتی و … با انتخاب مسیر درست توسعه و تعیین اولویت های توسعه ای مانع از کاهش جمعیت شهرستان شد تا در سرشماری بعدی این شهرستان نیز همچون تمام شهرهای کشور آهنگ رشد جمعیت را نشان دهد.

نویسنده : سید داود رسولی
منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : سوادکوه در سبد ۹۵ درصدی استاندار قرارگرفت

 سوادکوه در سبد ۹۵ درصدی استاندار قرارگرفت

  • پربازدیدترین ها