دوشنبه 04 تیر 1397 20:07:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 16219

تاریخ انتشار : 01/11/1393 - 13:20

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «خاتون ددا»:

فیلم «خاتون ددا»، باور واقعی خانواده شهید به اصل شهادت است

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «خاتون ددا» گفت: در فیلم خاتون ددا باور خانواده شهید شفیعی درباره شهادت فرزندشان، تحت‌الشعاع مسائل اجتماعی و سیاسی نبود بلکه اصل شهادت را باور کرده بودند.

فیلم «خاتون ددا»، باور واقعی خانواده شهید به اصل شهادت است

سوادکوه- مریم رزاقی در حاشیه برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در بابل، اظهار کرد: در مستند ۳۷ دقیقه‌ای خاتون ددا سعی بر این بود تا بتوانیم با ساختار دراماتیک، فرهنگ مازندران را در حوزه کشاورزی و به ویژه در زمینه تولید برنج به عنوان نماد اصلی کشاورزی مازندران به تصویر بکشیم.

وی با اشاره به اینکه تولید فیلم خاتون ددا، یک سال زمان برد، گفت: حدود ۲۵ لوکیشن را بررسی کردیم و با ۲۵ خانواده شهید ملاقات کردیم تا در نهایت به خانواده شهید شفیعی در روستای گردشی ساری رسیدیم.

این فیلمساز مازندرانی افزود: فرزند شهید خانواده شفیعی، سرباز بود و منطقه هم از زیبایی‌های بصری برخوردار بود و لوکیشنی انتخاب شد تا آنچه را که در نظر داریم بتوانیم به تصویر بکشیم.

رزاقی با اشاره به اینکه پدر و مادر این شهید انسان‌های بسیار زحمتکشی بودند، تصریح کرد: باور آنها درباره شهادت فرزندشان، تحت‌الشعاع مسائل اجتماعی و سیاسی نبود بلکه اصل شهادت را باور کرده بودند.

وی با بیان اینکه علاقه‌مند بودیم اندیشه‌های اینچنینی را به تصویر بکشیم، خاطرنشان کرد: احساس واقعی خانواده شهید شفیعی را زمانی متوجه شدیم که یک سال با آنها زندگی کردیم.

رزاقی گفت: خانواده شهید شفیعی انسان‌های بسیار پر کار هستند و عزت نفس بالایی دارند و از هیچ فرد، نهاد و ارگانی طلبکار نیستند.

 فیلم مستند «خاتون ددا» در سال ۲۰۱۳  به بخش مسابقه جشنواره گوآنگجو چین راه یافته بود.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : فیلم «خاتون ددا»، باور واقعی خانواده شهید به اصل شهادت است

فیلم «خاتون ددا»، باور واقعی خانواده شهید به اصل شهادت است

  • پربازدیدترین ها