چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 16:53:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15928

تاریخ انتشار : 27/10/1393 - 18:34

روزنامه کویتی در صفحه اول خود منتشر کرد

جاذبه های سیاحتی شهرستان سوادکوه شمالی

در راستاي معرفي مناطق گردشگرپذير و جاذبه هاي سياحتي کشورمان، اخيراً هياتي از گزارشگران روزنامه هاي پرتيراژ و نمايندگان رسانه هاي گروهي و شبکه هاي ماهواره اي کويت به همت رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در کويت عازم استان مازندران شدند و گزارش هاي مفصلي از شهرها و اماکن استان تهيه و منتشر نمودند.

جاذبه های سیاحتی شهرستان سوادکوه شمالی

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از روابط عمومي استانداري مازندران، رايزن فرهنگي کشورمان در کويت طي گزارشي به تحليل اخبار، گزارش ها و تحليل هاي بي سابقه رسانه هاي کويتي درباره استان مازندران پرداخت.

در اين گزارش آمده است: بازتاب رسانه اي اين گروه خبري اعزامي به حدي بود که تنها يک هفته 12 صفحه همراه با عکس هاي رنگي درباره ايرانگردي و تشويق سياحان عرب به ديدن اين مناظر بهشتي و رويايي منتشر شده که در تاريخ مطبوعات اين کشور سابقه ندارد.

اين گزارش مي افزايد: روزنامه الراي با عنوان (عروس شمال ايران/طبيعت سحرآميز بر کرانه درياي خزر) مي نويسد؛ در اينجا زيباترين جنگلهاي انبوه و مهم ترين مناطق حفاظت شده زيست محيطي و بزرگترين سدهاي آبي تماشا مي کنيد و به عظمت صنعت پروردگار متعال تحسين مي گوييد. ما در جنگل نور شاهد بزرگترين جنگلهاي خاورميانه بوديم، جنگلي با مساحت 36 کيلومتر مربع که سالانه 15 تا 20 ميليون گردشگر داخلي و خارجي از آن بازديد مي کنند.

گزارش رايزني فرهنگي ايران در کويت ادامه مي دهد: خانم بيان عاکوم در سلسله گزارش هاي خود تحت عنوان (مازندران، تابلوهاي هنري طبيعت در فضاي آزاد) مي نويسد: قبل از سفر به ايران گمان مي کردم که بجز سياحت ديني در شهر مشهد اماکن تفريحي و گردشگري ديگري در اين کشور وجود ندارد ولي امروز از همه شهروندان عرب که عاشق زيبايي و آرامش هستند دعوت مي کنم از ساحل هاي شني و جنگل هاي انبوه با درختان تنومند سر به فلک کشيده در کشور همسايه و اسلامي ايران ديدن کنند.

در بخش ديگري از اين گزارش تصريح شده است: آقاي زکريا احمد خبرنگار روزنامه فرامنطقه اي القبس از ميهمان نوازي و پذيرايي گرم و صميمانه مردم ايران و احترام ويژه اي که براي گردشگران خارجي قائلند نوشته و به اهميت جنبه هاي اقتصادي و سرمايه گذاري در استان هاي شمالي کشورمان پرداخته است.

شايان ذکر است گروه خبري و رسانه اي کشور کويت چندي پيش با حضور خبرنگاران و تهيه کنندگان شبکه الرأي ، روزنامه الرأي ، روزنامه الانباء ، خبرگزاري کونا ، شبکه العداله ، روزنامه الوطن ، روزنامه الکويتيه ، روزنامه النهار ، روزنامه کويت تمايمز ، مجله العربي ، تلويزيون کويت ، روزنامه القبس ، روزنامه السياسه و روزنامه الکويتيه به مازندران سفر کردند و از جاذبه هاي استان گزارش تهيه نمودند.

 

در اين گزارش تصويري از سد آيت الله صالحي مازندراني واقع در دهستان لفور شهرستان سوادکوه شمالي به چاپ رسيده است .

 جاذبه هاي سياحتي شهرستان سوادکوه شمالي در صفحه اول روزنامه هاي کويت
جاذبه هاي سياحتي شهرستان سوادکوه شمالي در صفحه اول روزنامه هاي کويت

 

منبع : شیرگاه نیوز
دیدگاه شما در مورد : جاذبه های سیاحتی شهرستان سوادکوه شمالی

جاذبه های سیاحتی شهرستان سوادکوه شمالی

  • پربازدیدترین ها