یکشنبه 03 تیر 1397 20:41:57

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15857

تاریخ انتشار : 26/10/1393 - 15:14

نماز جمعه26 دی ماه 93 سوادکوه:

امروز مصیبتی عظیم برای جهان اسلام است/غرب از پیشرفت و رشد اسلام هراس دارد

ائمه جمعه شهرهای پل سفید و زیراب در خطبه های نماز جمعه ضمن محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اسلام به بیان مسائل روز پرداختند.

امروز مصیبتی عظیم برای جهان اسلام است/غرب از پیشرفت و رشد اسلام هراس دارد

به گزارش سوادکوه آنلاین، ائمه جمعه شهرهای پل سفید و زیراب در خطبه های نماز جمعه به بیان مسائل روز پرداختند.

نماز جمعه پل سفید:

حجت الاسلام احمد قربانی با اشاره به 26 دی سالروز فرار شاه معدوم اظهار داشت: امروز، روز فرار شاه معدوم از کشور است، وقتی که حضرت امام(ره) در سال 57 فرمدوند شاه باید برود خیلی ها تعجب کردند و می گفتند: مشت در برابر درفش چه سنخیتی دارد، مگر می شود؟!

وی در خصوص توهین روزنامه فرانسوی گفت: امروز مصیبتی عظیم برای اسلام است، به ساحت مقدس آخرین فرستاده خدا توهین شده است.

امام جمعه پل سفید با انتقاد از سکوت سران کشورهای عرب منطقه افزود: سران کشورهای عربی منطقه که نوکری غرب را انجام می دهند چرا سکوت کرده اند، باید بمیرند.

قربانی ضمن بیان علل اقدامات غرب در تخریب چهره اسلام، تصریح  کرد: چرا غرب از اسلام و پیامبر اسلام هراس دارند؟ می دانند اسلام در حال پیشرفت و رشد است پس آرزوها و آمال خود را در خطر می بینند به همین خاطر دست به این کار می زنند.

وی با بر شمردن مولفه های توجه جوامعی غربی به اسلام خاطر نشان کرد: کشش و جاذبه قرآن و پیامبر اسلام، خسته شدن مردم غرب از فساد و فحشا، نابود شدن بنیان خانواده در غرب، حس حقارت در مقابل فرهنگ غنی اسلام عواملی است که حکام کشورهای غربی به اسلام توهین می کنند.

امام جمعه پل سفید با مضحک خواندن حضور سران حامی تروریسم در راهپیمایی اتحاد در پاریس گفت: اگر اینها واقعا ضد تروریست هستند چرا نتانیاهو که قاتل مردم فلسطین و جنایتکار صبرا و شتیلا  است در راهپیمایی ضد تروریسم شرکت می کند؟

قربانی با اشاره به جنایات منافقین درایران ادامه داد: غرب و فرانسه اگر واقعا ضد تروریست هستند چرا زمانیکه 72 تن از مسئولان بلند پایه کشور در 7 تیرتوسط منافقین ترور شدند در قبال این اقدام سکوت کردند و فرانسه به سران این گروهک اجازه اقامت در آن کشور را داد.

وی در پایان ضمن بیان ناتوانی غرب در برابر رشد روز افزون اسلام در غرب اظهار داشت: ای فرانسه،ای غرب شما در حال سقوط هستید، چرا به جای نجات خود و مبارزه واقعی با تروریسم به اسلام و پیامبر اسلام توهین می کنید؟

نمازجمعه زیراب:

حجت الاسلام محمدزمان رضایی ضمن محکوم کردن اهانت روزنامه فرانسوی به پیامبر اظهار داشت: پیامبراسلام، پیامبر رحمت است.

وی با انتقاد از اقدامات عربستان نسبت به تخریب آثار تاریخی اسلام در مکه و مدینه گفت: تخریب آثار تاریخی اسلام توسط آل سعود از جمله خانه حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) و ساخت برج ساعت دور کردن مردم از اصل زیارت است.

امام جمعه زیراب ضمن تشکراز نمانیدگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان اجرایی در خصوص پروژه راهسازی محور سوادکوه گفت: تا سال 94 محور سوادکوه –تهران 4 بانده خواهد شد.

رضایی ضمن دعوت مردم به صبر و سعه صدر در خصوص مشکلات معیشتی و بیکاری خاطر نشان کرد: به مسئولان برای ایجاد اشتغال زمان کافی دهیم تا بتواننند این مشکلات را رفع کنند.

وی در پایان از پیگیری جهت احداث کارخانه کک سازی و زغالشویی از متولیان امر قدردانی کرد.دیدگاه شما در مورد : امروز مصیبتی عظیم برای جهان اسلام است/غرب از پیشرفت و رشد اسلام هراس دارد

امروز مصیبتی عظیم برای جهان اسلام است/غرب از پیشرفت و رشد اسلام هراس دارد

  • پربازدیدترین ها