یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:39:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 1551

تاریخ انتشار : 19/09/1392 - 10:16

معاون وزیر خارجه روسیه خبر داد:

دیدار لاوروف با ظریف و روحانی در تهران

وزیر امور خارجه روسیه در سفر به تهران علاوه بر همتای ایرانی خود، با «حسن روحانی» نیز دیدار کرده و روابط دوجانبه، توافقات هسته‌ای ژنو، اوضاع پیرامون سوریه و وضعیت حقوقی دریای خزر در مرکز توجه مذاکرات وی قرار دارد.

دیدار لاوروف با ظریف و روحانی در تهران

به گزارش سوادکوه آنلاین فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی» نوشت: "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز برای بررسی روند اوضاع پیرامون برنامه هسته‌ای ایران و همچنین ابعاد مختلف روابط دوجانبه به تهران سفر می‌کند.

"ایگور مارگولوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که سرگئی لاوروف در سفر به تهران، علاوه بر مذاکره با "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه، با آقای "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف در تهران علاوه بر بررسی وضعیت کنونی و دورنمای روابط دوجانبه، به بررسی روند اوضاع کنونی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران با توجه به توافقات اخیر ایران و گروه 1+5 در ژنو خواهد پرداخت.

علاوه بر این در دستور کار مذاکرات لاوروف در تهران، فراهم سازی مقدمات برگزاری کنفرانس ژنو-2 و حل و فصل مناقشه در سوریه نیز گنجانده شده است. روسیه همچنان تاکید دارد که شرکت ایران در کنفرانس بین المللی در مورد سوریه ضروری است.

ضمن اینکه در مذاکرات وزیر خارجه روسیه در تهران، مسائل مربوط به دریای خزر نیز مطرح و بررسی خواهد شد. مقامات مسکو بر این عقیده هستند که روسیه و ایران باید حداکثر تلاش خود را بکار بندند تا انگیزه لازم برای مشخص شدن وضعیت حقوقی دریای خزر در نشست آتی سران کشورهای حاشیه این دریا فراهم شود. این نشست قرار است در پاییز سال 2014 در آستاراخان برگزار شود.دیدگاه شما در مورد : دیدار لاوروف با ظریف و روحانی در تهران

دیدار لاوروف با ظریف و روحانی در تهران

  • پربازدیدترین ها