جمعه 07 اردیبهشت 1397 09:27:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15274

تاریخ انتشار : 16/10/1393 - 23:16

یادداشت: به مناسبت فرا رسیدن سالروز كشف حجاب

از کشف حجاب رضا خانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

هجوم رسانه های غربی در سالهای اخیر از طریق ماهواره و اینترنت و شبکه های اجتماعی که باورها و نگرشهای فرهنگی و مذهبی مردم را نشانه گرفته اند یاد آور حرکتی است که رضا خان در دی ماه سال 1314 به آن دامن زد.

از کشف حجاب رضا خانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

سوادکوه آنلاین- اقدام کشف حجاب رضا خان سخت افزاری و شبکه های اینترنتی با حربه های نرم افزاری کیان خانواده و باورهای مذهبی را نشانه گرفته اند اگر رضا خان در کوچه پس کوچه ها چارقد از سر زنان ما می کشید امروزه در خانه هایمان هم در امان نیستیم.

به نظر می رسد سست کردن ارکان خانواده و اشاعه فساد در میان نوجوانان و جوانان تداوم همان توطئه کثیفی است که رضا خان به نام ایجاد تمدن در ایران به آن اقدام نمود.رضا خان که با طرح کودتای سوم اسفند 1299 و با حمایت و هدایت انگلیسی ها بر سرکار آمده بود درصدد اجرای تز اسلام زدایی و جایگزینی ارزشهای لیبرالیستی د رجامعه بود.از مهم ترین جلوه های این طرح پدیده کشف حجاب بود .

خواه ناخواه وقتی زن‏ها از حجاب خارج شوند، مردها و جوانان فریفته می‏شوند و در نتیجه، فساد در کانون خانواده ‏ها رخنه می‏کند.

شاید بد نباشد به نظر مستر هَمفر، جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی، یکی از نقاط قوت مسلمانان را حجاب زنان می‏ داند، اشاره کرد که می‏نویسد: «زنانِ آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست».

و در جایی دیگر می ‏نویسد: «به هر وسیله‏ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب اسلام خارج کرد و بی حجابی را در بین مسلمانان رایج نمود و ابتدا برای گول زدن آنها [برای این] که حجاب را کنار بگذارند، باید به آن‏ها تفهیم کرد که حجاب به صورت چادر مربوط به اسلام نیست».

یکی از طرحهایی که کشورهای غربی برای جمهوری اسلامی ایران در نظر دارند اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران است،حال باید بدانیم تئوری اَندُلُسی کردن جامعه چگونه است؟

 اَندُلُس كه امروز اسپانيا ناميده می شود در سال 711 ميلادى به تصرف مسلمانان در آمد با آن كه اروپا در حالت توحش و قرون وسطائى می زيست، مسلمانان اسپانيا را به اوج تمدن و دانش رساندند.

مسلمانان حدود 800 سال در اسپانيا قدرت را در دست داشتند و اسپانيا در اين مدت مهد علم و تمدن گرديده بود تا آنكه دشمنان با انتشار فساد و بى حجابى و رواج مشربات الكلى و بى بندوبارى و بالاخره در اثر اختلاف زمامداران حكومت مسلمانان ساقط گرديد.

بعد از سقوط حكومت مسلمين، نخست مسلمانان را بزور وادار به قبول دين مسيح كردند، سپس محكمه هاى تفتيش عقائد، دستور سوزاندن اين تازه مسيحيان را داد.

مى بينيم چگونه يك ملت مسلمان از مسير فطرت منحرف گشته و در گرداب فساد غوطه ور شده اند و بر اثر فساد؛ حكومت، فرهنگ، دين و حتى جان خود را از دست دادند.

مسلما با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی می توانیم با تهاجم فرهنگی مقابله نماییم و با دادن انگیزه ودرونی کردن انگیزه به دختران و پسران جوان، عقاید و ارزشهای فرهنگ ناب ایرانی اسلامی را در آنها تقویت کنیم و این مساله همت تمامی مسئولان و خانواده ها را می طلبد.

 مسلما در حال حاضر هم می توان با استفاده از نیروی جوان و اذهان شفاف و اندیشه های متعالی به تحول فرهنگی دامن زد تا بر هر تغییر فرهنگ و باوری با هر جریان و کشور و نهادی به مقابله برخیزیم وبدانیم دستاورد آگاهی بخشی و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم به تقویت ارکان خانواده و سلامت و سعادت نظام اسلامی منجر خواهد شد.

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی

دیدگاه شما در مورد : از کشف حجاب رضا خانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

از کشف حجاب رضا خانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

  • پربازدیدترین ها