یکشنبه 26 آذر 1396 19:15:27

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15267

تاریخ انتشار : 16/10/1393 - 21:17

رئیس ادراه تبلیغات اسلامی سوادکوه به بهانه فرا رسیدن سالروز كشف حجاب مطرح کرد:

بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است /مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند

رئیس ادراه تبلیغات اسلامی سوادکوه به بهانه فرا رسیدن سالروز كشف حجاب اظهار داشت: بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است /مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند.

بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است /مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند

غلامحسین ذاکری خطیر در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین با اشاره به بحث حجاب اظهار داشت: بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است و قبل از آنکه  دینی باشد عقلی است.

وی ادامه داد: حجاب از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند، به طور مثال وقتی در جوامع غربی زنان بی حجاب و با وضعیتی زننده در اجتماع ظاهر می شوند موجب تحریک جوانان شده و وقتی جوانان تحریک شوند انواع آسیبها به جامعه وارد می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در تورات و انجیل به رعایت حجاب به صورت سخت گیرانه اشاره شد، این فقط بحث دین اسلام نیست با ظهور اسلام این مسئله تعدیل شد.

وی افزود: حجاب نه برای خانه و فرد بلکه برای اجتماع است ، وقتی فرد حدود  را رعایت کند جامعه دچار آسیب نخواهد شد.

ذاکری خطیر با اشاره به آمار آسیب های اجتماعی در خصوص نبود حجاب در جوامع غربی گفت: بخشی از آمار طلاق جامعه مربوط به بدحجابی است ، در کشورهای غربی همچون فرانسه طبق آمارهای رسمی  منتشره شده چند هزار کودک 4تا 12 ساله مورد آزار جنسی محارم قرارگرفته اند، در کشور انگلستان در نیروی پلیس که یکی از امنیتی ترین نیروهاست از هر 5 پلیس زن 4 زن مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند.

وی با انتقاد از متولیان امر اظهار داشت: مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند، وقتی حکومت اسلامی است سبک زندگی نیز باید از یک مدل اسلامی بهره ببرد، باید یک بستر مناسب برای تولید پوشاک و پوشش اسلامی فراهم شود.

این مقام مسئول تاکید کرد:  نتیجه منفی این آسیب ها به مردم ، نظام و حتی اقتصاد کشور ضربه وارد می کند، تولیدات خارجی که هیچگونه سنخیتی با سبک زندگی اسلامی ندارند وارد کشور می شوند و باعث انواع آسیب های اجتماعی و هدر رفت سرمایه های ملی می شوند.

ذاکری خطیر درپایان گفت: در چندین مورد صدا وسیما  چند مرکز تولیدی پوشاک منطبق با سبک اسلامی را معرفی نمود که کار زیبایی بود، با ایجاد بستر توسط متولیان امر جهت تولید پوشاک اسلامی و استفاده از پتانسیل رسانه ها به خصوص صدا وسیما در جهت تبلیغ و آشنایی مردم با این محصولات  می توان گامهای موثری برداشت.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر یکشنبه 21 دی 1393 - 08:52
    ernesto chegovara

    1-5) حصر رهبران جنبش سبز با عنایت به اصل 37قانون اساسی هم پذیرفتنی نیست زیرا در آن اصل آمده که((اصل بر برائت‏ است‏ و هیچ‌کس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‌شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد)) آقای ذاکری خطیر، شورای عالی امنیت ملی ،شورای عالی امنیت ملی است وهیچ کس از1368 که این شورا در قانون اساسی گنجانده شد نگفت که شورا،((دادگاه صالح)) است.دادگاه صالح زیر مجموعه قوه قضائیه و شورای عالی امنیت ملی زیرمجموعه قوه مجریه ورئیس آن هم رئیس جمهور است.قضایی ترین فرد عضو این شورا رئیس قوه قضائیه است و اَن یَحتَمِل وزیر دادگستری ((بر حسب موضوع)) در جلسه شورا حضور می یابد .هیچ یک قاضی نیستند که به فرض به پرونده رهبران جنبش سبز رسیدگی کنند هر دو حداکثر کارپرداز و سیاستگذار هستند نه قاضی.بنابر این اگر هم شورای عالی امنیت ملی به قضیه ورود کرده باشد بر اساس قانون اساسی خارج از وظائف قانونی خود عمل کرد زیرا به موضوعی که در حیطه ی صلاحیتِ قوه قضائیه بود داخل شده است و حکم هم صادر کرده است .به زبانی دیگر همان کاری را کرد که سلطنت طلب ها،آمریکایی ها واسرائیلی ها کردند.ورود به موضوعات بدون حضور متهم و بدون داشتن صلاحیت و صد البته کاری که دادگاه دارالنوده و 3تن از اصول گرایان صدر اسلام در کنا رخانه کعبه کرده بودند. اگر شورای فوق چنین مصوبه ای داشته باشد و مقام معظم رهبری چنین مصوبه ای را امضا کرده باشند تا اجرایی شود متأسفانه ایشان اصل 37قانون اساسی را زیر پا ی مبارکشان گذاشتند اگر به باور شما وایشان سران جنبش سبز به قانون تمکین نکردند شما و حضرت ایشان هم اصل 37 قانون اساسی را تمکین نفرمودید به عبارتی خرمای عدم تمکین را میل و نوش جان فرمودند و فرمودید و طبق نص صریح نبوی خرما خردگان را نشاید که به دیگران بگویند خرما نخورید

    0 0
دیدگاه شما در مورد : بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است /مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند

بحث حجاب، یک بحث منطقی وفطری است /مسئولان و متولیان امر در خصوص حجاب به شدت کم کاری می کنند