دوشنبه 28 خرداد 1397 18:14:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15149

تاریخ انتشار : 14/10/1393 - 19:51

سید هادی حسینی در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه تشریح کرد:

وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه /مسئولین حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند

سید هادی حسینی در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه اظهار داشت: وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه /هماهنگی سخن و عمل مسئولان کشور موجب حل مشکلات مردم می شود/مسئولین حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند.

وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه /مسئولین حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند

به گزارش سوادکوه آنلاین سید هادی حسینی شنبه در نشست خبرنگارانو فعالان رسانه ای در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه با اشاره به اینکه مردم حق دارند از اتفاقات اطراف خود اطلاع داشته باشند، خبرنگاران را قشر زحمت‌کش و فرهیخته توصیف کرد و اظهار داشت: خبرنگاران بیشترین زحمت را در اطلاع‌رسانی متقبل می‌شوند و کمترین توجه به آنان می‌شود و در برخی اوقات در نوک پیکان حملات هم قرار می‌گیرند.


وی  با اشاره به عضویت خود  برای سومین سال  در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس نهم شورای اسلامی به فرآیند تهیه تا تصویب بودجه پرداخت و گفت: بودجه از پیشنهاد ادارات و نهادهای شهرستانی به ادارات کل استان و به وزارتخانه و از آنجا به معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری ارسال می‌شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با انتقاد در خصوص تاثیر‌گذاری شهرستانی و استانی در بودجه‌ها و غفلت از آن خاطر نشان کرد: طبق قانون مجلس می‌تواند ساختارکلی بودجه را هم تغییر دهد ولی به صورت میانگین تا ۱۰ درصد آن را در دوره‌های مختلف تغییر داده است.
 

حسینی با بیان اینکه با تصویب بخش‌های دائمی بودجه قبل از ارائه لایحه آن توسط دولت از حجم آن کم کردیم، اظهارداشت: بودجه امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۴ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کاهش قیمت نفت موجب ایجاد چالش در بودجه امسال خواهد شد ولی با افزایش صادرات غیر‌نفتی و سرمایه‌گذاری در معادن و پتروشیمی و تقویت تولید داخلی می‌توان وابستگی به نفت را کاهش داد.
 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از زهکشی ۷۰۰ هکتار از زمین‌های ۳ استان شمالی در ۲ مرحله 300 و 400 هکتاری خبر داد و بیان داشت: اجرایی شدن زهکشی موجب افزایش قابلیت کشت ۲ تا ۳ بار در سال زمین، خودکفایی برنج، عدم تمایل به فروش زمین‌های کشاورزی به دلیل سود‌آوری و بالا رفتن قیمت تولیدات کشاورزی را فراهم می‌کند.


دبیر کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار مربوط به تعریض محور سوادکوه خبر داد و با اشاره به اینکه بودجه محور سوادکوه از ۵۰ میلیارد تومان به ۸۵ میلیارد تومان و برای امسال به بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: محور سوادکوه با بودجه سال ۹۴ به بهره‌برداری خواهد رسید.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه  از سال گذشته ردیف بودجه مستقل به نام دانشگاه شهید بهشتی سوادکوه لحاظ شده بود، تصریح کرد: ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای دانشگاه شهید بهشتی سوادکوه در نظر گرفته شده است.


حسینی از وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی و برگزاری جلسات منظم و مستمر با ائمه جمعه، فرمانداران و اعضای شورای تامین در خصوص پیگیری های منطقه ای و مسائل توسعه و عمران شهرستان خبر داد و افزود: جمع‌آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل و ارائه راهکارهای عملیاتی از نتایج این جلسات است.

وی ادامه داد:در مواضع سیاسی تفاوت هایی وجود داشته است ولی در این سه سال سربلند بیرون آمده ایم، این دوره شاهد کمترین  تنش ها محلی در منطقه بوده ایم که حاصل همدلی نمایندگان این حوزه انتخابیه است.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی از آغاز توزیع مطالبات کارگران و بازنشستگان نساجی قائمشهر از روز شنبه خبر داد و با اشاره به اختصاص ۱۵ میلیارد تومان به آن، اظهار داشت: نساجی در ۲۰ سال اخیر دچار بحران بوه است و اکنون می تواند مشکلات را حل و بدهکاری های اجتماعی خود را پرداخت کند.
حسینی 
نحوه پرداخت بدهی نساجی را اینگونه عنوان نمود: از روز شنبه به نوبت و روزی 50 نفرتمام مطالبات گذشته خود را دریافت می کنند.

 وی ادامه داد: کار دیگری که انجام شد جایگزینی سرمایه گذار داخلی به جای سرمایه گذار خارجی است و سرمایه‌گذار فرصت مناسب برای اجرای طرح‌های توسعه را خواهد داشت.


نائب رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عدم همکاری و همدلی مسئولان مختلف از دلایل اصلی مشکلات نساجی و عدم حل مشکلات آن بود، بیان داشت: همکاری و همدلی امام جمعه قائم‌شهر، فرماندار و مسئولان مختلف و یکسان بودن سخن و عمل دست‌اندرکاران باعث حل مشکلات نساجی شد.


حسینی تاکید کرد: در کشور نیز هماهنگی سخن و عمل مسئولان موجب حل مشکلات مردم می شود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات زغال‌سنگ البرز مرکزی، اظهار داشت: البرز مرکزی 20 سال دچار حاشیه شده است تا جائیکه به عنوان دومین قطب زغال سنگ کشور قادر به فروش زغال سنگ نبوده است و در اولین بازدید کاری خود را در زغال‍سنگ البرز مرکزی شاهد دپوی ۵۰ هزار تن زغالبر روی سکوها بوده ایم.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چشم‌انداز توسعه کشور و لزوم تولید ۵۰ میلیون تن فولاد در کشور، گفت: در حال حاضر حدود ۱۴ میلیون تن فولاد در کشور تولید می‌شود و با اجرایی شدن ۱۰ طرح فولاد در کشور شاهد تولید حدود ۱۴ میلیون تن تولید فولاد جدید خواهیم بود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زغال‌سنگ ارزان‌ترین سوخت برای تولید فولاد است، افزود: ۵ گروه اکتشافی معادن سوادکوه مشغول فعالیت هستند و فروش کنسانتره و فروش فرآوری آن مورد برنامه‌ریزی قرار خواهد گرفت.


حسینی با بیان اینکه کار‌فعالیت‌های عمومی کارخانه کک‌سازی سوادکوه انجام شده است، اظهار داشت: راه‌اندازی معادن یک و دو و سرعت ساخت کارخانه کک‌سازی با این حجم و سرعت بالا کم نظیر است.


وی با تاکید بر اینکه با تعامل اداره کل منابع طبیعی مازندران و مدیریت شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی برای احداث مسیر دست‌رسی به معادن جدید کرد‌آباد هیچ آسیبی به جنگل‌ها وارد نخواهد شد از احداث ۳ نیرو‌گاه با ظرفیت نزدیک به ۸۰ مگا‌وات در سوادکوه خبر داد و بیان داشت: نیروگاه ۲۷ مگا‌واتی برق در کنار کارخانه کک‌سازی، نیروگاه ۲۷ مگا‌واتی برق در شهرک صنعتی بشل و مطالعه نیروگاه ۲۵ مگا‌واتی با زباله‌های زغال البرز مرکزی این شهرستان را در تولید برق خود‌کفا خواهد کرد.


عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خواستار انعکاس منصفانه مطالب توسط رسانه‌ها شد و با انتقاد از برخی از رسانه‌های فضای مجازی، گفت: برخی از سایت‌ها سابقه انقلابی را زیر سوال برده‌اند و این در حالی است که سابقه حضور ۷ ساله در جنگ تحمیلی، اصابت ۱۱ تیر ژ۳ و انتقال من به سرد‌خانه و اعدام و نیز زخمی شدن در حمله منافقین به شیرگاه را در کارنامه دارم و پیگیر وضعیت جانبازی نبوده‌ام ولی برخی از رسانه‌های فضای مجازی غیر‌منصفانه کارنامه را زیر سوال می‌برند.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری از سوادکوه بازدید نمود، گفت: در طول سالهای اخیر فعالیت‌های خوبی در پارک جوارم انجام شد ولی اگر سرمایه‌گذار نتواند به تعهدات خود به خوبی عمل کند امکان خلع ید هم وجود دارد.


وی در بخشی از سخنان خود در خصوص  محل سکونت  مدیران ادارات و شهرستان اظهار داشت: توصیه ام به مسئولین این است که حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند.


حسینی از کسب مجوز لازم برای ساخت ۵ پارک بزرگ در سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و با بیان اینکه شهرداران باید نسبت به اجرا شدن ان تلاش کنند، گفت: احداث شهرک صنعتی فولاد و رفع موانع برای استفاده بهتز از معادن فلورین سوادکوه که از برترین معادن فلورین کشور است و آسفالت مسیر جوارم به سد ایت الله صالحی مازندرانی در لفور نیز از دیگر پیگیری‌های ما بوده است.

در پایان از خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه تقدیر شد.دیدگاه شما در مورد : وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه /مسئولین حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند

وجود هماهنگی و همدلی بین ۲ نماینده حوزه انتخابیه /مسئولین حضور خود را در شهرستان بیشتر کنند

  • پربازدیدترین ها