شنبه 02 تیر 1397 14:54:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 15078

تاریخ انتشار : 13/10/1393 - 13:30

کمال علیپور در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه مطرح کرد:

۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود/امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شد/ انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد

کمال علیپور در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه اظهار داشت:۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود/امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شد/ انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد

۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود/امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شد/ انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد

به گزارش سوادکوه آنلاین، کمال علییپور روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران و فعالان رسانه ای سوادکوه با تبریک آغاز امامت امام عصر (عج) و با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، اظهار داشت: ۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود که بیانگر پایبندی ملت ایران به ارزش‌ها و اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه استراتژی حضور مردم مرز بین نفاق و ارزش‌های انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد و منشا موفقیت نظام اسلامی است، افزود: برخی از افراد خود‌فروخته با فریب دشمنان اسلام به عنوان سران فتنه نامیده شدند و نظام همچنان هزینه اشتباه آنان را می‌پردازد.

نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ۹ دی، انقلاب دیگری در ایران بود و تصمیم نظام برای حصر سران فتنه اقدام مناسبی بود که دشمنان را ناامید کرد، خاطر نشان کرد: ۹ دی هر سال باید پر‌رنگ‌تر از گذشته گرامی داشته شود.


کمال علیپور با تشکر از دولت برای ارائه لایحه بودجه در زمان معین به مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنم تا دهه فجر بودجه ۹۴ در مجلس شورای اسلامی تصویب و به دولت ابلاغ شود و بودجه در اسفند ماه به دستگاه‌ها ابلاغ شود و از آغاز سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.


وی با اشاره به اینکه منابع بودجه سال ۹۴ مبلغ ۸۳۷ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته رشد ۴٫۲ (چهار ممیز ۲ دهم درصد) داشته است، افزود: بودجه عمومی دولت ۲۶۷ هزار میلیارد تومان و رشد ۱۳٫۶ (سیزده ممیز شش)، بودجه جاری دولت ۱۶۶ هزار میلیارد تومان و رشد ۱۱٫۴ (یازده ممیز چهار) و بودجه عمرانی ۴۷ هزار میلیارد تومان و رشد ۱۵٫۸ (پانزده ممیز هشت) بوده است.


نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی از کاهش بودجه کشور از وابستگی به نفت خبر داد و با اشاره به اینکه دولت قیمت نفت را ۷۰ دلار در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: دیدگاه مجلس درباره قیمت نفت کمتر از ۶۰ دلار است.


کمال علیپور با بیان اینکه دولت نمی‌تواند ۴۷ هزار میلیارد تومان بخش عمرانی را اجرایی کند، اظهار داشت: مشکلات موجود در فروش نفت و دیون ۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت به پیمانکاران مانع اجرایی شدن بودجه مورد‌نظر در بخش عمرانی خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه سهم مازندران از بودجه سال ۹۴ برابر با ۵۳۵ میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان است که بیش از ۳۱۱ میلیارد تومان جاری و بیش از ۲۲۴ میلیارد تومان آن تملک دارایی و سرمایه‌ای استان است.


دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم مازندران از بودجه کمتر از درآمد‌زایی آن است، افزود: مازندران هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد که کمتر از نیمی از آن در بودجه به این استان می‌رسد و این استان توان افزایش درآمد خود را تا مرز ۳ هزار میلیارد تومان دارد که مسئولان اجرایی باید برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب‌تری را اجرایی کنند و با ترمیم زیر‌ساخت‌های مازندران می‌توان توسعه آن را افزایش داد.

 


 

علیپور از تصویب ۱۰۳ میلیارد تومان برای محور سوادکوه خبر داد و گفت: ۴ باند شدن محور سوادکوه در سال ۹۴ تکمیل خواهد شد و بودجه ۷۰ میلیارد تومان سال گذشته به ۱۰۳ میلیارد تومان افزایش یافته است.


وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از اعتبار تعریض محور سوادکوه برای تملک اختصاص پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: بر طبق قانون ۲۲ و نیم متر از آکس جاده برای تملک زمین‌های اطراف اختصاص پیدا می‌کند ولی با رایزنی‌هایی که انجام دادیم ۵ متر به آن افزودیم و ملاک آکس جاده هم طراحی مشاور طرح است که اقدام به میخ‌کوبی آن هم کرده است.


نماینده مردم قائم‌شهر،سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی از تصویب ۲ طرح مطالعاتی مناسب حوزه انتخابیه در موضوع راه و سد، خبر داد و با اشاره به نظر موافق کمیسیون عمران، افزود: راه شیرگاه به بابل‌کنار و طرح احداث سد آب شرب ابوصالح قائم‌شهر از طرح‌های مصوب با تاثیر قابل توجه است.


عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گردشگری کشور ضعیف عمل کردیم و اوقات فراغت مردم هم از دغدغه‌های ما است، گفت: طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارت‌خانه به منظور افزایش نظارت دز مجلس مورد تصویب قرار نگرفت  و عدم نظارت بر این سازمان از اشکالات موجود است.


وی با بیان اینکه بودجه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ۱۵۳ میلیارد تومان سال ۹۰ به ۳۱۴ میلیارد تومان افزایش یافته است خواستار توجه بیشتر دولت به بخش گردشگری شد و افزود: توسعه زیرساخت‌ها از مهمترین راه‌کارهای لازم برای تقویت فعالیت‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.


نایب رییس فراکسیون معدن و تولیدات معدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زغال‌شویی البرز مرکزی تا خرداد سال ۹۴ بر طبق وعده دولت به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: ساخت زغال‌شویی البرز مرکزی دارای پیشرفت مناسبی است و ۴۰ میلیارد تومان به آن تخصیص یافت.


دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه قرارداد ساخت طرح کک‌سازی ۳ ساله است و تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: تعویض رودخانه، خرید زمین، احداث دیوار حائل و تسطیح زمین برای کک‌سازی انجام شده است و مصوبه شورای اقتصاد نیز به آن اختصاص یافته است.


علیپور درباره وضعیت شرکت سامان با اشاره به اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدگاه خود را درباره قیمت زغال به میزان ۹ درصد اعلام کرده بود تا رضایت خریدار و فروشنده جلب شود، خاطر نشان کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس دیدگاه خود را پیشنهاد داده بود و این افزایش را شامل شرکت سامان ندانست.


وی از پیگیری خود از افزایش قیمت زغال، خبر داد و افزود: در پیگیری از مسئولان وزارت صنایع شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت زغال سوادکوه در ماه‌های گذشته بوده‌ایم که ۹ درصد افزایش جدید برای آن لحاظ نشد و شرکت البرز مرکزی و شرکت سامان، زغال را به قیمت مناسب خریداری می‌کنند و پیمانکاران شرکت‌های معدنی و کارگران با کمترین قیمت زغال را به آنان می‌فروشند و ما تلاش می‌کنیم خرید زغال به قیمت مناسب اجرایی شود.


از غربال‌گیری مناقصه معادن کردآباد ۱ و ۲ خبر داد و گفت: این دو شرکت اولین معادن اکتشافی دولتی بعد از انقلاب هستند.


عضو فراکسیون کانونهای قرآنی مجلس شورای اسلامی از توجه به بیمه فعالان قرآنی خبر داد و گفت: بیمه فعالان قرآنی در بودجه مورد توجه قرار گرفته است.


عضو فراکسیون ایثارگران با اشاره به قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر، آن را از طرح‌های ماندگار مجلس شورای اسلامی توصیف کرد که همه بند‌های آن با رای بالا مورد تصویب قرار گرفت، خاطر نشان کرد: مسائل مختلف مربوط به امر به معروف و نهی از منکر به صورت شفاف در مجلس قانون‌مند شد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد.


عضو فراکسیون ورزش با تاکید بر اینکه ادارات و نهادهایی که شاهد مراجعه قابل توجه مردم هستند باید در شهر زیراب مستقر شوند، گفت: اداره ورزش و جوانان و شبکه بهداشت و سایر ادارات و نهادهایی که مورد نیاز مردم هستند در بخش زیراب مستقر شوند.


وی در پایان  با بیان اینکه انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد، گفت: سکونت مدیران ادارات و نهادها در محل خدمت از مسائل ضروری است.

 دیدگاه شما در مورد : ۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود/امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شد/ انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد

۹ دی روز اقتدار ملت ایران بود/امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شد/ انتخاب مدیر بومی باید در اولویت مسئولان باشد

  • پربازدیدترین ها