دوشنبه 27 آذر 1396 16:25:29

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 15029

تاریخ انتشار : 12/10/1393 - 17:26

عربستان و روسیه به نامه هسته‌ای ظریف پاسخ دادند

تعدادی از وزرای خارجه جهان از جمله وزرای روسیه، عربستان به نامه‌ اخیرا وزیر خارجه ایران در زمینه مذاکرات هسته‌ای پاسخ دادند.

 عربستان و روسیه به نامه هسته‌ای ظریف پاسخ دادند

سوادکوه- کمتر از یک ماه پیش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان طی نامه‌های جداگانه‌ای به همتایان خود در کشورهای مختلف جهان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد.

 

در همین حال امروز یک منبع در وزارت خارجه پیرامون ابعاد تازه ای از بازتاب های جهانی این نامه اظهار داشت: ظریف وزیرامورخارجه کشورمان در میانه های ماه گذشته نامه مهمی به وزاری خارجه کشورهای دیگر به غیر از رژیم صهیونیستی ارسال کردند که این نامه به دلایلی بعد از دو هفته از ارسال آن در رسانه ها منتشر شد.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تاکنون به این نامه پاسخ داده شده است یا خیر، بیان داشت؛ چندین وزیر خارجه از جمله وزرای خارجه عربستان و روسیه به این نامه  پاسخ رسمی داده اند. برخی وزارت خارجه ها نیز در اروپای شرقی و آمریکای لاتین در پاسخ به این نامه بیانیه عمومی صادر کرده اند.  

 

وی اضافه کرد طرف های مقابل در پاسخ هایشان  ضمن تقدیر از اقدامات ایران، ابراز امیدواری کرده اند که ایران و کشورهای 1+5 هر چه زودتر به توافق دست یابند و تاکید کرده اند که این توافق می تواند اهمیت به سزایی برای جهان و منطقه داشته باشد.

 

وی در پایان گفت: پاسخ های داده شده به این نامه نشان می دهد که اعضای جامعه بین المللی بر حقانیت مواضع جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای اذعان دارند و رسیدن به توافق برد- برد را برای همه طرف ها قابل دسترس قلمداد کرده اند.


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : عربستان و روسیه به نامه هسته‌ای ظریف پاسخ دادند

 عربستان و روسیه به نامه هسته‌ای ظریف پاسخ دادند