سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 21:07:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1492

تاریخ انتشار : 16/09/1392 - 19:34

مسئول دفتر بسیج دانشجویی سوادکوه:

دانشجوی بصیر رو کنندۀ ماهیت ها است

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سوادکوه حادثه 16 آذر را زمینه ساز تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان دانست و تاکید کرد: دانشجوی با بصیرت می تواند ماهیت ها را رو و نیمه های پنهان را آشکار کند.

دانشجوی بصیر رو کنندۀ ماهیت ها است

خدیجه بابایی چالی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین فلسفه حادثه 16 آذر سال 32 دانشجویان را اعتراض دانشجویان بیدار ایرانی به سیطره بی چون و چرای آمریکا بر ایران آن روز دانست و اظهار داشت: شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان در این واقعه، عظمت این حرکت دانشجویی را به خوبی نشان می دهد.

وی گفت: اعتراض به حضور رئیس جمهور آمریکا، اعتراض به بردگی نوین جهانی بود، دانشجویان با این کار خود آوای خوش آزادی را فریاد زدند، در این روز حرکت های انقلابی دانشجویان پایه گذاری شد و همین سبب شد تا این روز به عنوان روز دانشجو لقب گیرد.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سوادکوه  با بیان اینکه حماسه روز 16 آذر نشان دهنده این بود که دانشجویان در هر کشور می توانند رکن اصلی  و نکته کلیدی تغییر درجامعه باشند اعلام کرد: حضور دانشجویانی با آگاهی های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در یک فضای علمی عاملی برای تاثیر گذاری این افراد بر جامعه است.

 بابایی افزود: دشمنان می خواهند با کم رنگ جلوه دادن این روز و امثال آن دانشجو را به سمت خمودگی و بی هویتی بکشانند و حضور دانشجویان را در جامعه بی تاثیر جلوه دهند.

وی با اشاره به انقلاب مصر و انقلاب اسلامی ایران و نقش دانشجویان در این انقلابات، دانشجو را پیش قراول انقلاب ها دانست و خاطر نشان کرد: اگر دانشجو از بصیرت، رشد و آگاهی به میزان کافی برخوردار باشد می تواند ماهیت ها را رو و نیمه های پنهان را آشکار سازد.

  مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سوادکوه  در ارتباط واقعه 16 آذر سال 32 و تسجیر لانه جاسوسی در 13 آبان  58 بیان کرد: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان در سال 58 نشان دهنده این بود که بصیرت این جوانان از قبل شکل کرفته  و با رجوع به تاریخ می توان دریافت که جرقۀ تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 58 در روز 16 آذر 32 زده شده بوددیدگاه شما در مورد : دانشجوی بصیر رو کنندۀ ماهیت ها است

دانشجوی بصیر رو کنندۀ ماهیت ها است

  • پربازدیدترین ها