جمعه 24 آذر 1396 15:43:18

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 14912

تاریخ انتشار : 10/10/1393 - 19:24

رهبر معظم انقلاب در پیامی به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز:

نماز فریضه بی‌همتای اسلامی و استوانه استوار دین و دینداری است/ سنجش واقع‌بینانه از آثار تلاش‌های صورت‌گرفته در ترویج نماز ضرورت دارد

رهبر معظم انقلاب در پیامی به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز تاکید کردند: برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هر چه بیشتر به نقطه‌ی کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه‌ی واقع‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتائج را بخش مهمی از این ابتکار دانست.

نماز فریضه بی‌همتای اسلامی و استوانه استوار دین و دینداری است/ سنجش واقع‌بینانه از آثار تلاش‌های صورت‌گرفته در ترویج نماز ضرورت دارد

سوادکوه- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به تلاش‌های ارزشمند در زمینه ترویج این فریضه‌ی بی‌همتای اسلامی، بر سنجش واقع‌بینانه آثار این تلاش‌ها در رفتار نمازگزاران به‌ویژه جوانان و همچنین ارزیابی اقدامات مسئولان در فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار و ترویج نماز تأکید و خاطرنشان کردند: برای نزدیک شدن اجلاس ارزشمند نماز به نقطه کمال کارائی خود، باید به این محاسبه واقع‌بین و خردمندانه همت گماشت.

 

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز (چهارشنبه) در اجلاس سراسری نماز در اهواز توسط حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز قرائت شد، به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ئی مبارک‌، همه ساله، دل‌ها و ذهن‌ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره‌ی نماز برمی‌انگیزد و نکته‌ها و یادآوری‌ها و هشدارهایی درباره‌ی  این فریضه‌ی بی‌همتای اسلامی و این استوانه‌ی استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می‌پراکند. این،‌ توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

 

اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، بویژه جوانان و نو رسیدگان و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار می‌رود و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظائفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاه‌ها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوائی، یا در بهره‌گیری از شیوه‌های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبایی‌های این عمل کوتاه و پر مغز ... و چه در زمینه‌های دیگری که وظائفی در آنها بر عهده‌ی مسئولانی نهاده شده است.

 

اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی‌شک مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هر چه بیشتر به نقطه‌ی کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه‌ی واقع‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتائج را بخش مهمی از این ابتکار دانست.

 

توفیق همه‌ی شما بویژه روحانی عزیز و گرانقدر حجت‌الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسألت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

9 / دی / 1393


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : نماز فریضه بی‌همتای اسلامی و استوانه استوار دین و دینداری است/ سنجش واقع‌بینانه از آثار تلاش‌های صورت‌گرفته در ترویج نماز ضرورت دارد

نماز فریضه بی‌همتای اسلامی و استوانه استوار دین و دینداری است/ سنجش واقع‌بینانه از آثار تلاش‌های صورت‌گرفته در ترویج نماز ضرورت دارد