دوشنبه 27 آذر 1396 14:30:15

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 14790

تاریخ انتشار : 08/10/1393 - 16:01

حجت الاسلام رحیمیان در همایش پاسداشت حماسه نه دی:

شاخص‌های فتنه‌گران با حزب شیطان تطابق دارد/ نمی‌‌شود مدعی خط امام(ره) بود ولی با مطرودین امام همدم شد

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: امروز منافقان جدیدی را در جامعه یافتیم که ادعای خط امام کرده و ضد خط امام عمل می کنند.

شاخص‌های فتنه‌گران با حزب شیطان تطابق دارد/ نمی‌‌شود مدعی خط امام(ره) بود ولی با مطرودین امام همدم شد

سوادکوه- حجت الاسلام محمد حسین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در همایش بزرگ پاسداشت نه دی (پتک جمهوریت بر سر اشرافیت)، که صبح امروز در سالن بصیرت مجتمع 13 آبان برگزار  شد، اظهار داشت: خداوند را سپاسگزارم که توفیق تشرف در این جمع روحانی را به من اعطا کرد و از همه کسانی که مقدمات برگزاری این همایش را فراهم کردند سپاسگزارم.


وی افزود: فتنه و حماسه نه دی ابعاد مختلفی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.


تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: برخی از آیات قرآن به مسائلی در خصوص فتنه و نحوه برخورد با فتنه گران پرداخته است.


حجت الاسلام رحیمیان ابرازداشت بعد از قضایای 16 آذر بعد از نماز جمعه سخنرانی در دانشگاه تهران داشتم و آیات 60 تا 62 سوره احزاب را خواندم که پس از آن مردم حکم خود را در خصوص فتنه گران صادر کردند و پس از آن موسوی توسط یکی از دوستان تقریبا مشترک به من پیام داد که از تو توقع نداشتم حکم اعدام من را صادر کنی و من نیز در پاسخ به وی گفتم من حکم اعدام صادر نکردم بلکه از آیاتی قرآن را خواندم و اگر شما مرز خود را با سلطنت طلبان، بهایی ها و منافقین جدا کنید مردم با شما کاری ندارند و حسابتان را تغییر خواهند داد.


وی با اشاره به اینکه در قرآن حزب الله و حزب شیطان داریم و خدا مشخصات آنها را توصیف کرده است ادامه داد: بدون تفسیر و تعبیر زمانی که به ماجرای جنگ احزاب هشت ماه علیه نظام نگاه می کنیم ویژگی این دو جبهه با دو حزب تطابق دارد.


تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: مشخصاتی که خدا در قرآن برای حزب شیطان بیان کرده در روز 16 آذر، روز قدس و روز عاشورا شاهد بودیم و همچنین نقطه مقابل آن یعنی حزب الله و کسانی که در صحنه نه دی حضور داشتند با ویژگی های قرآن مطابق هستند.


رحیمیان با اشاره به آیات 60 تا 62 سوره احزاب گفت: در این آیات می توان سه عنوان را برداشت که یکی از آنها منافقین هستند و البته منافقان جدیدی که در جامعه می بینیم چراکه منافقین سال 60 دیگر منافق نیستند چون ماهیتشان مشخص شده است.


وی تصریح کرد: کسانی که ادعای خط امام کرده و ضد خط امام عمل می کنند و همچنین کسانی که ادعای دفاع از نظام کرده و در زمینه های براندازی نظام تلاش می کنند امروز به عنوان منافقین شناخته می شوند که منافقین جدید را می توانیم با شاخصه های قرآنی بشناسیم.


تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: دومین برداشتی که می توان از این آیات داشت مرتبط با کسانی است که بیماردل هستند و سومین برداشت نیز کسانی که در سرزمین اسلامی ایجاد رعب و وحشت کرده و امنیت جامعه را به خطر می اندازند که در فتنه 88 هر سه عنوان یک جا جریان و انتطباق یافت.


حجت الاسلام رحیمیان ادامه داد: منافقان با شایعه پراکنی ها و هراس افکنی ها موجب ایجاد ناامنی روانی و روحی و دیگر ناامنی ها می شوند و قرآن می گوید اگر اینها دست از کارهایشان برندارند ما شما را مأمور می کنیم تا با آنها برخورد سخت کنید و با سرعت آنها را تضعیف کنید سپس اگر اینها به کار خود ادامه دادند باید به بدترین وجه ممکن کشته شوند؛ اینجا بود که مردم حکم خود را در خصوص سران فتنه صادر کردند.


وی اظهار داشت: قرآن به پیامبر اکرم (ص) می گوید این سنت فقط مخصوص تو نیست قبل از تو هم جاری بوده که باید با بیماردل ها برخورد شود و این سنت الهی تا ابد جاری است و باید اجرا شود که اگر دقت کنید همه نظام های حکومتی دقیقا به همین سنت در چارچوب مسائل خود عمل می کنند و اگر جریانی بر خلاف نظام آنها حرکت کند به بدترین نحو ممکن آنها را نابود می کنند.


تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به آیه 60 تا 63 سوه نساء گفت: رهبر معظم انقلاب بر اساس این آیات عمل کرد که با توجه به این آیه جریان منافقی که حرکت های علیه نظام انجام می دهند و بعدا اظهار پیشمانی می کنند جزو این دسته هستند که سران فتنه این کار را انجام ندادند و رهبری نیز طبق آیات قرآن عمل کردند.


حجت الاسلام رحیمیان ابراز داشت: فتنه گران می گویند ما نظر سوءی نداشتیم و تمام اقدامات ما دلسوزانه بوده است تا وضعیت حامعه را حفظ کنیم و نیت خیر داشتیم و به خدا قسم می خوردند و اما خداوند می داند در دل آنها چه می گذرد.


وی با اشاره به اینکه خدا می گوید آنها چشم پوشی کرده و آنها را موعظه کن تصریح کرد: خطبه رهبر معظم انقلاب و همچنین جلساتی که ایشان با سران فتنه و نمایندگان آنها گذاشتند و با اشکال مختلف قول بلیغ را ادامه دادند به خاطر اینکه تا جای که امکان دارد جذب حداکثری اتفاق بیفتد و کسانی که فریب تقلب بزرگ آنها را خورده اند به مسیر حق برگردند.


تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: شیوه ای که رهبری عمل کردند و قول بلیغی که داشتند موجب شد حجم عظیم کسانی که فکر می کردند اتفاقات بدی در انتخابات افتاده به حقیقت بازگردند و حقیقتا در حماسه نه دی تمام مردم و وجهه غالب جمعیتی که به سران فتنه رای داده بودند حضور پیدا کرده و بیعت خود را با امام راحل و ولایت فقیه تجدید و تحکیم کردند.


رحیمیان ادامه داد: قرآن می گوید بین حق و باطل حد وسطی نگذاریم و حد از حق مطلق سرچشمه می گیرد و بعد از حق هیچ حد وسطی وجود ندارد.


وی تصریح کرد: آن جبهه ای که نمازخوان ها و متدین و همچنین چهره های انقلابی در آن حضور دارند جریان حق را متجلی می کند و در مقابل آن کسانی که روزه خواری کردند در آشکار و به امام حسین (ع) توهین کردندو عکس امام راحل را پاره کردندو همچنین شعار جمهوری ایرانی و نه غزه و نه لبنان سردادند و دختر و پسر با کفش در صف های نماز ایستادند مشخص می کنند که حامی آنها جبهه های امریکا، صهیونیست، ضد اسلام و شد دین است.


تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: خطاب به کسانی که هنوز بین انتخاب دو جبهه تردید دارند می گویم شما که مدعی خط امام هستید مرده اید و جریانی که امریکایی ها برای آن کف و سوت می زنند فکر می کنید جبهه حق است؟.


رحیمیان با بیان اینکه تولی و تبری در اسلام داریم اظهار داشت: حقیقت و روح دین حب و بغض است و نمی شود مدعی خط امام بود ولی با مطرودین امام همدم شد.


وی افزود: در سایت های مختلف می بینیم کسانی که ادعا می کنند مدعی ترویج خط امام هستند با مطرودین امام راحل عکس یادگاری می گیرند و این دو در کنار یکدیگر قابل جمع نیست.


تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: مگر می توانیم همنشینی شما را با نهضت آزادی توجیح کنیم؟ مگر می توانیم همنشینی شما را با بیعتی که دل امام را خون کرد بپذیریم.


رحیمیان گفت: شما با کسانی که خون به دل امام کردند ارتباط تنگاتنگ دارید و مدعی خط امام هستید.


وی بیان داشت: در تاریخ اسلام و ادیان رویدادی به حساسیت امروز نداشتیم و حتی دشمنانی با این تجهیزات گسترده وجود نداشت و البته امروز افسران بابصیرتی داریم که در مقابل همه حجمه ها ایستاده اند.


تولیت مسجد مقدس جمکران تأکید  کرد: جنگ اصلی ما جنگ نرم است و جنگ نظامی برای جمهوری اسلامی پیش نمی آید.


وی خاطرنشان کرد: شما اصحاب قلم و متفکران باید عرصه مقابله با دشمنان را جدی بگیرید و امیدوارم موفق باشید و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند در زمان انجام وظیفه انجام وظیفه کنید.

 


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : شاخص‌های فتنه‌گران با حزب شیطان تطابق دارد/ نمی‌‌شود مدعی خط امام(ره) بود ولی با مطرودین امام همدم شد

شاخص‌های فتنه‌گران با حزب شیطان تطابق دارد/ نمی‌‌شود مدعی خط امام(ره) بود ولی با مطرودین امام همدم شد