جمعه 24 آذر 1396 04:07:44

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 14596

تاریخ انتشار : 04/10/1393 - 22:01

چین در پاسخ به بیانیه وزارت خارجه آمریکا:

آمریکا بجای دخالت در امور سایر کشورها به امور داخلی و مساله نقض حقوق بشر خودش بپردازد

وزارت خارجه چین خطاب به آمریکا گفت که برای آمریکا بهتر است به امور داخلی خود پرداخته و به مساله نقض حقوق بشر در داخل این کشور توجه داشته باشد و از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بپرهیزد.

 آمریکا بجای دخالت در امور سایر کشورها به امور داخلی و مساله نقض حقوق بشر خودش بپردازد

سوادکوه- به نقل از «اسپوتنیک»، مقامات چین از آمریکا خواستند از هرگونه دخالتی در مسایل داخلی دیگر کشورها به بهانه نقض حقوق بشر، خودداری کند. 

 

خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنج‌شنبه) نوشت، مقامات چین از آمریکا خواستند از رفتار کردن در مقام قاضی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و تجاوز به حاکمیت و استقلال دیگر کشورها به بهانه نقض حقوق بشر، خودداری کند. 

 

وزارت خارجه چین با بیان این مطلب گفت، برای آمریکا بهتر است به امور داخلی خود پرداخته و به مساله نقض حقوق بشر در داخل این کشور توجه داشته باشد و از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بپرهیزد. 

 

«هوآ چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در پاسخ به اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا گفت «چین دولتی است که قانون در آن حکومت می‌کند و کلیه مسایل آن در چهارچوب قانون عمل می‌شود» گفت: ما از مقامات آمریکا می‌خواهیم به نقض حقوق بشر در کشور خود بپردازند و از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها به بهانه حقوق بشر دست بردارند». 

 

این اظهارات وزیرخارجه چین بعد از بیانیه روز چهارشنبه (دیروز) آمریکا و درخواست مقامات آمریکایی از چین برای آزادی زندانیان سیاسی و آزادی «لیو زیااوبو» برنده جایزه نوبل مطرح شد.


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : آمریکا بجای دخالت در امور سایر کشورها به امور داخلی و مساله نقض حقوق بشر خودش بپردازد

 آمریکا بجای دخالت در امور سایر کشورها به امور داخلی و مساله نقض حقوق بشر خودش بپردازد