چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:26:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 1456

تاریخ انتشار : 14/09/1392 - 23:48

رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق:

هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار آقای نوری مالكی نخست وزیر عراق با اشاره به اهمیت تقویت روابط سیاسی و اقتصادی ایران و عراق، تصریح كردند: میدان همكاریهای روزافزون در بخش‌های مختلف بسیار وسیع است و هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همكاریهای منطقه‌ای وجود ندارد.

هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد

 سوادکوه- حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأیید اظهارات نخست وزیر عراق مبنی بر مذاكرات صورت گرفته با دولت ایران در خصوص تقویت روابط اقتصادی، سیاسی و علمی دو كشور افزودند: رشد علمی ایران در سالهای اخیر بسیار برجسته بوده و انتقال تجربیات علمی به عراق می‌تواند یكی از زمینه‌های مهم همكاریهای دو كشور باشد.

ایشان با مثبت ارزیابی كردن عملكرد دولت عراق افزودند: حركتی كه شما امروز برای كشورتان انجام می‌دهید، حركت با ارزشی است، البته نیازهای كشور عراق بسیار بیشتر از این است.

رهبر انقلاب همچنین از آقای جلال طالبانی رئیس جمهور عراق بعنوان دوست خوب و صمیمی جمهوری اسلامی یاد و برای ایشان آرزوی سلامتی كردند.

آقای نوری مالكی نخست وزیر عراق نیز ضمن تشكر از دولت جمهوری اسلامی اظهار امیدواری كرد توافقات و مذاكرات وی در سفر به تهران به ارتقای همكاریهای دو كشور در زمینه‌های مختلف منجر شود.


منبع : khamenei.ir
دیدگاه شما در مورد : هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد

هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد

  • پربازدیدترین ها