جمعه 04 خرداد 1397 02:11:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1454

تاریخ انتشار : 14/09/1392 - 23:24

یادمانی که از یاد برفت:

یادمانی که جای خود را به بنر داد+ تصاویر

شاید باورتان نشود، اما این پارک زیبا محل شهادت یک پاسدار است، چیزی که در نبود یک یادمان تقریبا به فراموشی سپرده شده است.

 یادمانی که جای خود را به بنر داد+ تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین شهرستان سوادکوه با جنگل های انبوه یکی از مناطق سرسبز و زیبای مازندران است. در این شهرستان جنگل معروفی به نام خیپوس وجود دارد که انبوه درختان و صعب العبور بودن این جنگل، آن را به مکانی مخوف و دور از دسترس تبدیل کرده است.

از شیرگاه که به سمت زیراب می روی درمیانه راه به روستایی به نام جوارم می رسی، در این منطقه پارک جنگلی بسیار زیبائی به همان نام وجود دارد که زیبایی آن بسیار خیره کننده است .

پارک جنگلی جوارم سالانه بازدید کننده زیادی دارد و نه تنها از مناطق مختلف ایران بلکه از کشورهای دیگر نیزبرای گردش به این پارک می آیند.

شاید باورتان نشود، اما این پارک زیبا محل شهادت یک پاسدار است، چیزی که در نبود یک یادمان تقریبا به فراموشی سپرده شده است.

یادمانی که از چندین سال پیش قرار بود در ورودی این پارک نصب شود و ما را به یاد عزیزی بیندازد که جان خود را برای حفظ  کیان اسلامی از شر منافقین کور دل فدا کرد، اما امروزه این یادمان جای خود را به بنری داده که اگر به خوبی به آن ننگری نمی توانی بفهمی موضوع از چه قرار است.

خوب است بدانید جنگل خیپوس به خصوص منطقه جوارم که در آن واقع شده است به همان دلایل گفته شده، در زمان انقلاب و سالهای جنگ مأمن امنی برای منافقین بود، کثرت منافقین و سطح بالای درگیری سبب شده بود که منطقه سوادکوه نیز در آن سالها جزء مناطق جنگی به حساب آید.

شهرستان سوادکوه در طول سالهای جنگ در مبارزه با منافقین 4 شهید تقدیم میهن عزیز کرده است، یکی از این شهداء، شهید یوسفعلی درخوش است.

این شهید بزرگوار در سال 1344 در روستاي استخرسر از توابع پل سفيد ديده به جهان گشود ، وي دوران ابتدايي و راهنمايي خود را در همان روستا گذراند.

شهید درخوش بعد از گذراندن دوره آموزشی در تاریخ 21/9/61 به عضویت رسمی سپاه درآمد و در سپاه سوادکوه مشغول به خدمت شد.

دوران خدمت این شهید بزرگوار زیاد به طول نیانجامید و بعد از گذشت 3 ماه از آغاز خدمتش سرانجام در تاریخ 28/12/61 به درجه ي رفيع شهادت نائل آمد .

پیکر پاک این شهید بعد از تشیع پرشکوه مردم در زادگاهش به خاک سپرده شد.

حال سؤال اینجاست، چرا مسئولین امر برای ساخت یک بنای یادبود برای این بزرگوار اقدامی نمی کنند و تنها با زدن یک بنر خیال خود را راحت کردند.

آیا واقعا نمی شد در کنار صرف هزینه هنگفت برای ساخت این پارک جنگلی، هزینه ای ناچیز هم برای ساخت یک بنای یادبود هزینه می شد؟

http://savadkoohonline.ir/uploads/1392/14/IMG_0395.JPGبرای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر جمعه 15 آذر 1392 - 11:35
  جامانده از قافله

  زیاد جوش نزنید چون کسی به این فکرها نیست مسولین شهرستان فقط فقط در یادواره های شهیدان حضور پیدا می کنند و متاسفانه باید بگویم آنهم در یادواره هایی که مسولین رده بالا کشوری سخنران هستند دوستان به این فکرها هستند مثلا درب اتاق را رمزی می کنند بجای خدمت به مردم و حضور در بین آنها خدمت انسانهای بانفوذ برای حفظ صندلی شان می رسند آنها یاد شهید درخوش را در یادواره ای بزرگ نگه می دارند که مسولی باشد و از شهدا هم برای حفظ صندلی شان استفاده می کنند.

  2 0
  جمعه 15 آذر 1392 - 21:37
  سوادکوهی

  آی مسولین سوادکوه برای خدمت به مردم یک ثانیه رو از دست ندید بخدا شهید درخوش از شما یادمان نمیخواد از شما خدمت به مردم سوادکوه رو میخواد همین و بس

  +1 -0
دیدگاه شما در مورد : یادمانی که جای خود را به بنر داد+ تصاویر

 یادمانی که جای خود را به بنر داد+ تصاویر

 • پربازدیدترین ها