یکشنبه 03 تیر 1397 15:19:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 1436

تاریخ انتشار : 13/09/1392 - 10:33

کاخ سفید:

توافق نهایی ۱+۵ با ایران می‌تواند شامل غنی‌سازی محدود ایران ‌شود

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد توافق جامع نهایی ۱+۵ با ایران احتمالاً شامل ظرفیت محدود غنی‌سازی ایران می‌شود.

توافق نهایی ۱+۵ با ایران می‌تواند شامل غنی‌سازی محدود ایران ‌شود

سوادکوه- «برنادت میهن» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز‌ سه‌شنبه در بیانیه‌ای در ارتباط با توافق ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) اعلام کرد که توافق جامع نهایی 6 کشور با ایران شامل ظرفیت غنی‌سازی ایران می‌شود.

وی در بیانیه‌اش تصریح کرد: ما آمادگی داریم که در خصوص یک برنامه غنی‌سازی بسیار محدود مذاکره کنیم. اگر ما بتوانیم در خصوص تمامی این محدودیت‌های سخت به یک تفاهم برسیم، سپس مقدمه‌ای خواهیم داشت که شامل میزان بسیار نسبتاً کم از غنی‌سازی می‌شود که این میزان مرتبط با نیازهای واقعی ایران است و هرگونه قابلیت پیشرفت هسته‌ای در مدت زمان کوتاه را از بین می‌برد.

ژنرال «مایکل هایدن» افسر بازنشسته ارتش آمریکا همچنین اعتراف کرد که ایران حتی می‌تواند فعالیت‌ غنی‌سازی خود را تحت توافق 24 نوامبر (3 آذرماه) که بعد از سه دوره گفت‌وگوهای فشرده از ماه اکتبر در ژنو حاصل شد، حفظ کند.

مدیر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و سیا روز یکشنبه به فاکس‌نیوز با اشاره به توافق اولیه ایران و 1+5 اعلام کرد، ما غنی‌سازی هسته‌ای ایران را پذیرفته‌ایم.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : توافق نهایی ۱+۵ با ایران می‌تواند شامل غنی‌سازی محدود ایران ‌شود

توافق نهایی ۱+۵ با ایران می‌تواند شامل غنی‌سازی محدود ایران ‌شود

  • پربازدیدترین ها