سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 17:18:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 14252

تاریخ انتشار : 28/09/1393 - 20:35

ائمه جمعه سوادکوه در نماز جمعه93/09/28:

در ادوار مختلف ضربه های سنگینی به پیکر سوادکوه وارد کرده اند/حرمت اهل بیت در شب یلدا حفظ شود

ائمه جمعه شهرهای پل سفید و زیراب در خطبه های نماز جمعه با اشاره به حضور میلیونی در اربعین به بیان مسائل روز پرداختند.

در ادوار مختلف ضربه های سنگینی به پیکر سوادکوه وارد کرده اند/حرمت اهل بیت در شب یلدا حفظ شود

به گزارش سوادکوه آنلاین ، ائمه جمعه شهرهای پل سفید و زیراب در خطبه های نماز جمعه با اشاره به حضور میلیونی در اربعین به بیان مسائل روز پرداختند.

امام جمعه پل‌سفید با اشاره به مراسم اربعین حسینی، گفت: اربعین امسال را چه کسی می تواند بازگو کند؟ کارشناسان بیایند آیا می توانند این حضور بی نظیر را تجزیه و تحلیل کنند؟ اجتماع اربعین تصویر شخصیت تشییع در جهان است.

حجت الاسلام احمد قربانی با اشاره به حضور مردم سوادکوه در صحنه های مختلف گفت: سوادکوه با آن پیشینه اش در تمامی انتخابات ادوار گذشته دارای رتبه بالایی بوده است.

وی سیدهادی حسینی نماینده قا‌ئم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی را که در نماز جمعه این هفته حضور داشت  مورد خطاب قرار داد و اظهار داشت: بیائید مشکلات مردم را حل کنید، در ادوار مختلف ضربه های سنگینی به پیکر سوادکوه وارد کرده اند.

امام جمعه پل سفید ادامه داد: یکی از این موارد، تفکیک منطقه خطیرکوه و انتقال آب آن به استان سمنان بوده است و مورد دیگر تفکیک و تکه تکه کردن شهرستان سوادکوه است.

قربانی افزود: برای اشتغال جوانان این شهرستان فکری کنید، معدن کردآباد و کارخانه کک سازی را فعال کنید، اختلاف مرزی در منطقه گدوک با استان تهران را پیگیری کنید.  

وی در پایان تاکید کرد: نگذارید یک وجب از شهرستان سوادکوه جدا شود اگر نمی توانید  بگوئید، ما با کمک مردم پیگیری کنیم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه زیراب با اشاره به در پیش بودن رحلت پیامبر اکرم و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: حرمت اهل بیت در شب یلدا حفظ شود.

حجت الاسلام محمد زمان رضایی با اشاره به اجتماع عظیم در اربعین حسینی، اظهار داشت: مردم در روز اربعین ثابت کردند که ملتی عاشورایی هستند، راهپیمایی عظیم مردم مسلمان جامعه اسلامی و حتی برخی از ادیان دیگر بی نظیر بود.

وی ادامه داد: در تاریخ نمونه ای نداریم که جمعی برای پاسداشت و گرامیداشت حادثه ای اینچنین جمع شوند و اعلام آمادگی کنند.

امام جمعه زیراب افزود: بیش از 20 میلیون نفر از کشور های مختلف اسلامی همچون سوریه، لبنان، ترکیه و آذربایجان یا کشورهای اروپایی همچون فرانسه و انگلیس و حتی آمریکا، ژاپن و چین حضور داشتند، اما در این اجتماع حضور پر رنگ زائران ایرانی و به خصوص جوانان مایه مباحات بوده است.

رضایی تصریح کرد: مردم در روز اربعین از خود گذشتگی و ایثار را نشان دادند، همه فریادشان لبیک یا حسین بوده است و این نشانه حضور امام زمان (عج) در این راهپیمایی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: چه دیگران بخواهند چه نخواهند انقلاب اسلامی در سراسر جهان صادر شده است و این فرهنگ را منتقل کرده است که باید در مقابل استکبار ایستاد،  باید در برابر ظلم ظالم قیام کرد، در این اجتماع دلداگی به امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری مشهود بوده است.دیدگاه شما در مورد : در ادوار مختلف ضربه های سنگینی به پیکر سوادکوه وارد کرده اند/حرمت اهل بیت در شب یلدا حفظ شود

در ادوار مختلف ضربه های سنگینی به پیکر سوادکوه وارد کرده اند/حرمت اهل بیت در شب یلدا حفظ شود

  • پربازدیدترین ها