شنبه 01 اردیبهشت 1397 02:33:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 14146

تاریخ انتشار : 26/09/1393 - 22:29

دبیر مجمع نمایندگان مازندران:

کارخانه ذغال شویی سوادکوه ارديبهشت 94 افتتاح می شود

دبیر مجمع نمایندگان مازندران گفت: کارخانه ذغال شویی سوادکوه ارديبهشت 94 افتتاح می شود.

کارخانه ذغال شویی سوادکوه ارديبهشت 94 افتتاح می شود

سوادکوه- کمال علیپور پيش از ظهر امروز 26 آذر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بخشی از بودجه در کشور عمومی و بخشی دیگر مربوط به منابع شرکت‌های خصوصی است، اظهار داشت: در کشور 500 هزار میلیارد تومان اعتبار بودجه بخش خصوصی است که این موضوع کمتر در مجلس به نقد و بررسی گذاشته می‌شود که در برنامه ششم و در بودجه سال آینده این موضوع نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وي با بيان اينكه بودجه عمومی کشور در سال آینده 267 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، افزود: طبق برنامه 33 درصد از بودجه کشور وابسته به نفت و مابقي از افزایش مالیات و درآمد هاي غير نفتي است.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران اظهار داشت: بیش از 48 هزار میلیارد تومان بابت افزایش حامل‌های انرژی به یارانه اختصاص می‌یابد.

عليپور اظهار داشت: مقرر شده 5 هزار و 200 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به تولید،حمل و نقل و بهینه‌سازی مصرف سوخت در کشور اختصاص يابد .

وي با بيان اينكه هزار و 300 ميليارد تومان از بودجه به تسهيل ازدواج و مسكن زوج هاي جوان اختصاص مي يابد اظهار داشت: بحث تسهيل ازدواج جوانان در تبصره 13 نيز ديده شده است .

دبیر مجمع نمایندگان مازندران از اختصاص هزار ميليارد تومان اعتبار به اشتغال جوانان خبر داد و افزود : متاسفانه سازمان ورزش و جوانان بيشتر به بحث ورزش مي پردازد و به بحث جوانان و اشتغال آنها كمتر ورود پيدا مي كند .

علیپور با بيان اينكه اميدواريم 70 تا 80 درصد از درآمد هزار و 200 ميليارد توماني استان براي مازندران هزينه شود اظهار داشت: 224 ميليارد تومان از منابع بودجه عمومي و 313 ميليارد نيز ازمحل ماده 80 به مازندران اختصاص مي يابد .

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اينكه سال گذشته پیشنهاد دادیم که دودرصد از بودجه عمومی را به مناطق محروم تخصیص دهیم، گفت: امسال تخصیص چهار درصد از بودجه عمومی را پیشنهاد دادیم که توسعه متوازن استان ها هدف ماده ۱۸۰ است.

وي با بيان اين مطلب كه فرهنگسرای مناسبی در خورشان مازندران نداریم گفت: اگر در ماده 180 به موضوعات مهم استان توجه كنيم شاهد رشد بسيار زياد در ابعاد مختلف خواهيم بود .

دبیرمجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه ارتباط مجمع نمایندگان با اصحاب رسانه بايد ادامه يابد، تصریح کرد: بايد ارتباط رسانه با مجمع نمايندگان افزايش يابد .

علی‌پور با بیان اینکه تاکنون خرید تضمینی محصولات کشاورزی رضايت بخش بوده است ، افزود: اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داريم .

وی با بیان اینکه مهاجرت در سوادكوه بيداد مي كند اظهار داشت: کارخانه ذغال شویی سوادکوه در ارديبهشت 94 افتتاح می شودكه 700 نفر اشتغالزايي دارد.

دبیرمجمع نمایندگان مازندران گفت: كارخانه کک سازي تا پایان 95 با صرف 86 میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از دو هزار نفر در سه شیفت کاری مشغول به فعالیت می‌شوند.


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : کارخانه ذغال شویی سوادکوه ارديبهشت 94 افتتاح می شود

کارخانه ذغال شویی سوادکوه ارديبهشت 94 افتتاح می شود

  • پربازدیدترین ها