شنبه 02 تیر 1397 04:42:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 14051

تاریخ انتشار : 25/09/1393 - 09:44

یادداشت

مدیران پروازی و چالش‌های پیش روی شهرستان سوادکوه

پیشرفت و توسعه نیاز به انسجام و نیروهای کارآمد و مسئولیت‌پذیر دارد، در صورتی که از نیروهای بومی شهرستان برای مدیریت ادارات استفاده شود از بار مشکلات کاسته شده و خدمت‌رسانی به مردم تسهیل می‌شود.

مدیران پروازی و چالش‌های پیش روی شهرستان سوادکوه

سوادکوه آنلاین- مدیران پروازی معمولا لقب مدیرانی است که پست و مقامشان جایی است و خانه و زندگیشان جای دیگر، از جمله موارد و مشکلات مدیران پروازی می‌توان به استفاده از خودروهای دولتی و مصرف روزانه سوخت و مستهلک نمودن آنها، تفویض‌ اختیارات‌ غیرقانونی‌ به‌ زیردستان‌ برای‌ حل‌ و فصل‌ امور در غیاب‌ مدیران‌، کوفتگی‌ ناشی‌ از رفت‌ و آمد رانندگی‌ و اثربخشی منفی‌ در روند کیفی‌ و کاری‌ گردانندگان اشاره کرد.

مدیر باید در محدوده محل کارش سکونت یابد چون این یک نیاز است و مدیر که در حال تردد است، قطعا محل خدمت و نیروهای تحت امرش را کمتر از آن می‌بیند که خانواده‌اش را به سوادکوه  بیاورد.

مدیری که حاضر نباشد همراه خانواده خود در عمق مشکلات شهرستان سوادکوه و دغدغه‌های دیگر همکارانش زندگی کند، چگونه می تواند مشکلات این شهرستان را درک نماید، حال آنکه همکارانش نیز پروازی باشند خود بحث دیگری است.

مدیران پروازی دائما به فکر تردد و زمان‌بندی برای دیدار با خانواده هستند و این یعنی خلاف خط مشی مدیریت اسلامی...

کسی که پست مدیریت را در هر زمان و هر مکانی که قبول می‌کند قطعا باید اولویت اول و اصلی خود را کار اداری بداند. چون آن مدیر برای یک شهرستان در حوزه کاری خود تصمیم می‌گیرد و در آن جایگاه مامور اجرای دستورات مافوق خود در استان است که غیر از این به عقیده بنده جفا در حق مردم است.

مدیری که از مغازه‌ها و نانوایی های محل کارش خرید نکند، از خدمات آن محل بهره نگیرد، فرزندش در مدارس محل کار تحصیل نکند، از کجا درد این مردم را می‌فهمد و از کجا می‌داند این مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

واگذاری پست‌های مدیریتی به مدیران غیربومی خلاف نیست، چه بسا برخی از این مدیران بیشتر و بهتر از مدیران بومی برای این شهرستان دل می‌سوزانند اما عدم اسکان خانواده آن شخص در محل خدمت مانع از گذاشتن تمام نیروی فرد برای حل مسائل و مشکلات حوزه کاری آن مدیر باشد.

صاحبنظران علم مدیریت، پدیده مدیران پروازی را پدیده‌ای زشت، ناعادلانه، غیرقانونی و فسادآور دانسته و بر ضرورت حذف این پدیده ناعادلانه و زشت تاکید دارند.

پیشرفت و توسعه نیاز به انسجام و نیروهای کارآمد و مسئولیت‌پذیر دارد، در صورتی که از نیروهای بومی شهرستان برای مدیریت ادارات استفاده شود از بار مشکلات کاسته شده و خدمت‌رسانی به مردم تسهیل می‌شود.

نکته جالب تر اینکه، برخی مدیران پروازی هزینه های رفت و آمد خود را از محل اعتبارات دستگاه پرداخت می کنند و به عقیده بنده، اگر همین هزینه های رفت و آمد از حساب شخصی آنها کسر شود، دیگر شاهد اتفاقات این چنینی نخواهیم بود.

البته باید کامندان پروازی را نیز به این مسئله اضافه کنیم که در سطح ادارات سوادکوه  کارمندان بسیاری از شهرستان های همجوارند. 

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 26 آذر 1393 - 22:16
  امیر

  متاسفانه مدیران پول بنزین را کم اوردند و دارند از سرانه خرج می کنند

  0 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 02 دی 1393 - 13:15
  دلسو ز سوادکوه

  خدا خیرت بده حرف دل مردم را زدی

  0 0
دیدگاه شما در مورد : مدیران پروازی و چالش‌های پیش روی شهرستان سوادکوه

مدیران پروازی و چالش‌های پیش روی شهرستان سوادکوه

 • پربازدیدترین ها