پنج شنبه 28 دی 1396 09:30:38

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1402

تاریخ انتشار : 11/09/1392 - 21:33

گران پاشا خبرداد:

بررسی خسارت حادثه خروج قطار از ریل در شیرگاه

مديرکل راه آهن شمال از برآورد خسارت مالي حادثه خروج واگن باری از ریل در هفته گذشته در شیرگاه توسط کارشناسان در کميسيون عالي سوانح راه آهن خبر داد.

بررسی خسارت حادثه خروج قطار از ریل در شیرگاه

سوادکوه- یوسف گران پاشا ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: در سانحه خروج چهار دستگاه واگن باري مخزن سوخت و دو دستگاه واگن لبه کوتاه  قطار باري که هفته گذشته بعلت رانش زمين در محور شيرگاه ـ  قائمشهر در کيلومتر 319 حوالي روستاي چايباغ اتفاق افتاده با تلاش مامورين فني راه آهن در کمتر از 12ساعت خط فوق بازگشايي شده و عبور قطار مسافري ساري تهران در موعد مقرر انجام شد.

وی اظهار داشت: در پي سانحه خروج شش دستگاه واگن باري بعلت رانش زمين که در محور شيرگاه ـ  قائمشهر حوالي روستاي چايباغ اتفاق افتاده با تلاش جدي مامورين فني راه آهن در کمتر از دوازده ساعت خط فوق بازگشايي شده و عبور قطار مسافري ساري تهران در موعد مقرر انجام شد.

مديرکل راه آهن شمال گفت: اداره کل راه آهن شمال بعد از اطلاع از وقوع اين حادثه با اعزام اکيپ هاي متعدد مامورين فني و کوشش همه جانبه به همراه سازمان قطار امداد و نجات و آتش نشاني در محل حادثه که قريب به 200 متر از خطوط ريلي تخريب شده بود را سريعاً  بازسازي مجدد خط انجام شد بگونه اي که در ساعت 8 شب روز جاري خط آهن اين محور براي سير قطارهاي مسافري بازگشايي شد.

گران پاشا خاطرنشان کرد: هر شش واگن باري نيز با استفاده تجهيزات سنگين  در کمتر از 24 ساعت بر روي خط گذارده شده و به ايستگاه پل سفيد منتقل شد.

وي افزود:راه آهن شمال به خاطر وظيفه ذاتي خود براي ايمن بودن سير قطارها مکاتبات لازم را با شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل استان مازندران و ارسال رونوشت اين مکاتبات به ستاد حوادث غير مترقبه استانداري مازندران با موضوع ضرورت ايمن بودن محور ريلي قائمشهر- شيرگاه انجام داده است و بعد از اين نيز بصورت مداوم اين پيگيري ها را انجام خواهيم داد تا انشااله از هر گونه حادثه ناگوار جلوگيري بعمل آيد.

وی افزود: اميدواريم که مسئولين هرچه زودتر اقدامات لازم را در اين زمينه بعمل آورند.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : بررسی خسارت حادثه خروج قطار از ریل در شیرگاه

بررسی خسارت حادثه خروج قطار از ریل در شیرگاه