دوشنبه 04 تیر 1397 10:16:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 13779

تاریخ انتشار : 20/09/1393 - 17:07

انتشار گزارش مقدماتی آژانس در مورد برنامه هسته ای ایران؛

آمانو خواستار افزایش بودجه نظارت بر فعالیتهای ایران شد

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز از کشورهای عضو آژانس خواست در سریع ترین زمان ممکن چهار میلیون و 600 هزار یورو - پنج میلیون و 700 هزار دلار - برای کمک به تأمین بودجه نظارت بر توافق نامه تمدید شده موقت هسته ای بین ایران و 1+5 اختصاص دهند.

آمانو خواستار افزایش بودجه نظارت بر فعالیتهای ایران شد
سوادکوه- به نقل از خبرگزاری رویترز، مدیرکل آژانس  بین المللی انرژی اتمی امروز گزارش مقدماتی خود را در مورد برنامه هسته ای ایران در نشست شورای حکام اژانس منتشر کرد. 
 
یوکیا امانو در این گزارش مقدماتی گفت من از شورای حکام خواسته ام تشکیل جلسه دهند تا درخواست برای تمدید فعالیت نظارتی و راست ازمایی در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با طرح اقدام مشترک را مورد باررسی مجدد قرار دهند.
 
ایران و گروه 1+5- متشکل از آمریکا، فرانسه،‌آلمان، انگلیس، چین و روسیه - ماه گذشته در دستیابی به توافق نامه جامع هسته ای ناکام ماندند و تصمیم گرفتند مدت زمان توافق نامه موقت هسته ای را هفت ماه دیگر تمدید کنند.
 
آژانس بین المللی انرژی اتمی مسئولیت نظارت بر روند پایبندی ایران را به مفاد توافق هسته‌ای دارد که بر اساس آن ایران فعالیت های هسته ای خود را در ازای کاهش نسبی تحریمهای اقتصادی محدود می کند. 
 
یوکیا آمانو در نشست شورای حکام آژانس اعلام کرد برای نظارت بر این روند به بودجه بیشتری نیاز است. 
 
او گفت: من از کشورهای عضو که شرایطش را دارند دعوت می کنم در سریع ترین زمان ممکن و به منظور تضمین ادامه فعالیت های ما بودجه لازم را تأمین کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آمانو خواستار افزایش بودجه نظارت بر فعالیتهای ایران شد

آمانو خواستار افزایش بودجه نظارت بر فعالیتهای ایران شد

  • پربازدیدترین ها