دوشنبه 27 آذر 1396 18:02:21

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 13628

تاریخ انتشار : 17/09/1393 - 20:19

فرماندار سوادکوه‌شمالی:

اعتبارات سوادکوه‌شمالی 900 درصد افزایش یافت

فرماندار سوادکوه‌شمالی از افزایش ۹۰۰ درصدی اعتبارات سوادکوه‌شمالی خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات سوادکوه شمالی قبل از راه اندازی فرمانداری حدود ۲۰ میلیارد ریال و در سال‌جاری به ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

 اعتبارات سوادکوه‌شمالی 900 درصد افزایش یافت

سوادکوه- محمد‌رضا منصوریان با اشاره به اینکه میزان اعتبارات مصوب برای شهرستان سوادکوه‌شمالی نسبت به قبل از تاسیس فرمانداری افزایش ۹۰۰ درصدی داشته است، گفت: مجموعه اعتبارات مصوب برای بخش شیرگاه قبل از تاسیس فرمانداری در سال ۹۰ حدود ۲۰ میلیارد ریال بود و در سال ۹۳ در این شهرستان به حدود ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

فرماندار سوادکوه‌شمالی از اختصاص بیش از نیمی از اعتبارات مصوب به شهرستان خبر دادو افزود: عدم اختصاص کامل بودجه‌های مصوب برای شهرستان‌های سوادکوه‌شمالی را نیز در سال ۹۲ شاهد بوده‌ایم.

*برنامه‌های توسعه سوادکوه‌شمالی

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های توسعه در شهرستان سوادکوه‌شمالی، خاطر نشان کرد: برنامه‌های مختلفی برای استفاده از توانمندی‌های شهرستان سوادکوه‌شمالی در حوزه‌های گوناگون و با اولویت طرح توسعه در حال انجام است.

منصوریان از پیگیری برای دریافت و توزیع اعتبارات مختلف در سوادکوه‌شمالی خبر داد و اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی، اعتبارات برای شهرداری شیرگاه، اعتبارات وزارت راه برای تعریض محور سوادکوه و تعریض شیرگاه به بابل‌کنار و ماده ۱۸۰ برنامه پنجم، بخشی از اعتبارات پیگیری شده در این شهرستان است.

*لزوم مدیریت یک‌پارچه برخی از توانمندی‌های سوادکوه‌شمالی

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به تواتنمندی‌های توسعه این شهرستان، گفت: وجود سد آیت‌الله صالحی مازندرانی (سد البرز)، وجود رودخانه تلار، وجود وسیعترین شهرک صنعتی مازندران در بشل سوادکوه و وجود استعداد کشت محصولات جایگزین کشاورزی از تواتنمندی‌های توسعه این شهرستان است.

منصوریان با تاکید بر اینکه وجود برخی توانمندی‌ها در شهرستان سوادکوه‌شمالی نیاز به مدیریت یک‌پارچه دارد، افزود: تامین آب شرب حدود ۲ میلیون نفر از جمعیت مازندران از طریق سد آیت‌الله صالحی مازندرانی، تغذیه مصالح ساختمای استان از طریق رودخانه تالار، وجود وسیعترین و دومین شهرک فعال صنعتی مازندران در بشل سوادکوه‌شمالی و وجود ظرفیت کشت جایگزین در زمین‌های کشاورزی در شهرستان برای منفعت استانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*نتایج برگزاری جشنواره عسل در سوادکوه‌شمالی

فرماندار سوادکوه‌شمالی از راه‌اندازی بازارچه سنتی فروش محصولات این شهرستان خبر داد و با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عسل، خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره ملی عسل موجب استاندارد سازی، جلوگیری از تخلفات، درجه‌بندی عسل و جلب اعتماد مشتریان را به دنبال دارد.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : اعتبارات سوادکوه‌شمالی 900 درصد افزایش یافت

 اعتبارات سوادکوه‌شمالی 900 درصد افزایش یافت