جمعه 31 فروردین 1397 07:35:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 13310

تاریخ انتشار : 11/09/1393 - 21:52

سید هادی حسینی:

ولایت فقیه خط قرمز نمایندگان مجلس شورای اسلامی است

سید هادی حسینی با اشاره به تعامل دولت و مجلس، گفت: ولایت فقیه خط قرمز نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

ولایت فقیه خط قرمز نمایندگان مجلس شورای اسلامی است

سوادکوه- سید هادی حسینی با تبریک روز مجلس به رسالت های آن اشاره کرد و دیدگاه خود را درباره شرایط و وضعیت برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در جویبار مازندران بیان کرد.

ارزیابی شما از مجلس نهم شورای اسلامی و دیدگاه‌های قالب بر آن چیست؟

مجلس شورای اسلامی آیینه تمام‌نمای ملت و محل تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است و هر آنچه که در جامعه از خوب و بد وجود دارد را در مجلس هم مشاهده می‌کنیم و رشادت‌ها و تیز‌هوشی و حق‌گو بودن و دفاع از حقوق ملت شهید مدرس در تاریخ ثبت شده است و الگوی ما در مسیر خدمت است.

از طرف دیگر مجلس نهم شورای اسلامی، مجلس اصول‌گرا است و البته اصول‌گرایی به معنای پیروی از یک جریان سیاسی نیست بلکه پایبندی بر اصول و ارزش‌ها و ولایت فقیه است.

فراز و نشیب‌های انتخاب وزیر علوم و تعامل مجلس و دولت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت‌خانه‌های فرهنگی و موضوع ولایت فقیه و خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی حساس هستند و از کسانی که در این‌باره نظرات قاطع ندارند حمایت نمی‌کند.

دولت در معرفی کاندیدا‌های وزارت علوم با دقت لازم عمل نکرد و گزینه‌های قبل از فرهادی انسان‌های خوبی بودند ولی در حد و اندازه وزارت نبودند.

من به کاندیداهای قبل از این وزیر به منظور کمک به دولت و ثبات کشور و دوری از نزاع دولت و مجلس رای داده‌ام و معتقدم که نظر مردم بر کمک مجلس به دولت است.

نمی‌توان درباره نتایج مجلس دهم پیش‌بینی قطعی کرد ولی به نظر می‌رسد فضای اجتماعی جامعه بیانگر آن است که مانند ادوار مختلف مجلس، مردم برای کاهش مشکلات خود به حامیان دولت رای خواهند داد.

برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در شهرستان جویبار از چه زمانی کلید خورد؟

از اردیبهشت امسال به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی پیشنهاد برگزاری مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان را ارائه دادم که پس از موافقت رئیس فدراسیون و مسئولان سیاسی و ورزشی مازندران مقرر شد در جویبار برگزار شود.

انتخاب استان مازندران با پیگیری انجام شده و از بین استانهای مختلفی مثل اصفهان و خراسان، تهران و همدان به دست آمد.

نظر شما درباره بسترهای برگزاری میزبانی مسابقات ورزشی جهانی در مازندران چیست؟

از برنامه‌های من در مدیریت سابق ورزش مازندران ساخت سالن‌های مختلف برای برگزاری مسابقات بزرگ در همه شهرهای مازندران بود که برخی به بهره‌برداری رسیده است.

در زمان آغاز به کار در اداره کل تربیت بدنی سابق مازندران، شهرستان جویبار ۳ سالن داشت و در مدت حضور من به ۲۲ سالن افزایش پیدا کرد و برخی هم به بهره‌برداری رسید و معتقدم نشان دادن ظرفیت جویبار در میزبانی مسابقات جهانی مقدمه فعالیت‌های گسترده و خدمت‌رسانی در آن را فراهم خواهد کرد.

در برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در جویبار از تجربیات برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی ۲۰۰۶ در مازندران که به اعتراف مسئولان فیلا از بهترین میزبانی‌های ورزشی بود، استفاده کردیم و برای برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در جویبار هم مانند مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ اظهار نظر‌هایی مبنی بر عدم توانایی برگزاری این مسابقات وجود داشت که فقدان خود‌باوری و دگر‌باوری از دلایل مهم توسعه‌نیافتگی مازندران است.

ثبت اولین دوره این مسابقات به نام جویبار مازندران و در صدر بودن آن در لوگوی هر ساله و معرفی هر چه بیشتر ظرفیت ورزشی از دستاورد‌های این مسابقات است و برگزاری مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در جویبار اعتبار مناسبی برای شهرستان و استان و کشور ماست.

اشکالات برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان در جویبار را در چه مسائلی می‌دانید؟

 از زحمات نیروی انتظامی تقدیر می‌کنم ولی کوچک بودن فضای برگزاری و پلیسی شدن فضای برگزاری این مسابقات را از اشکالات آن می‌دانم.

ناجا می‌توانست از مدیریت برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی ۲۰۰۶ در ساری استفاده کند و من در جلسه قبل از برگزاری این مسابقات به دیدگاه فرمانده نیروی انتظامی مازندران برای امنیتی کردن مسابقات جام باشگاه‌های جهان اعتراض کردم و علت آن است که فضای پلیسی این مسابقات به صورت فیلم تهیه می‌شود و دنیا بر ما ایراد می‌گیرد و تجربه فعالیت‌های من نشان می‌دهد که هر چه فضای علنی پلیسی کمتر شود در کنترل محیط موفق‌تریم.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : ولایت فقیه خط قرمز نمایندگان مجلس شورای اسلامی است

ولایت فقیه خط قرمز نمایندگان مجلس شورای اسلامی است

  • پربازدیدترین ها