یکشنبه 26 آذر 1396 07:41:35

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 13136

تاریخ انتشار : 08/09/1393 - 20:14

تا پایان سال جاری

«اولین‌های سوادکوه» تدوین می‌شود

کتاب «اولین‌های سوادکوه» در دست تدوین است و تا پایان سال‌جاری به بازار می‌ید.

«اولین‌های سوادکوه» تدوین می‌شود

سوادکوه- احمد رضایی از تدوین کتاب اولین‌های سوادکوه خبر داد و گفت: تدوین کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» از ۳ سال قبل آغاز شده است و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه شهرستان سوادکوه دارای موقعیت طبیعی و دفاعی و حضور حاکمان مختلفی بوده است، افزود: منطقه لفور سوادکوه در یکی از دوره‌های تاریخی به عنوان مرکز مازندران بوده است که حفاری‌های ایجاد شده برای احداث سد در آن منطقه بیانگر این موضوع بوده است.

مؤلف کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» با اشاره به اینکه هر فرد باید اطلاعات کافی از محل زندگی خود داشته باشد، هدف خود از تدوین کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» را اطلاع‌رسانی و آگاهی و انتقال اطلاعات به نسل جوان ذکر و خاطر نشان کرد: وسعت و تعدد شهر‌ها و آبادی‌های سوادکوه از مشکلات ما در تدوین کتاب «اولین‌های سوادکوه» بوده است.

رضایی به برخی از شاخص‌های کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» اشاره کرد و افزود: اولین‌های انواع صنوف و مهارت‌ها و اشخاص در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

وی که دارای ۲ جلد کتاب چاپ شده «فرهنگ و ادبیات بیابانی» و «ناگفته‌هایی از اقیانوس بیکران دانستنی‌ها» و یک جلد کتاب در دست چاپ «هجویات (خنده درمانی)» است به وضعیت چاپ کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» اشاره کرد و گفت: اولین‌های شهر زیراب تقریبا به اتمام رسیده است و و حدود ۸۰ درصد اولین‌ها در شیرگاه وحدود ۶۰ درصد در پل‌سفید و حدود ۱۰ درصد در الاشت انجام شده است.

رضایی که بازنشسته دانشگاه علوم‌‎پزشکی مازندران است، خاطر نشان کرد: سعی می‌کنم کتاب «نیم‌نگاهی به سوادکوه و اولین‌های آن» تا پایان سال‌جاری به بازار بیاید.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : «اولین‌های سوادکوه» تدوین می‌شود

«اولین‌های سوادکوه» تدوین می‌شود