شنبه 02 تیر 1397 23:56:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1298

تاریخ انتشار : 05/09/1392 - 11:49

فرماندار سوادکوه شمالی

رانش جاده علت جابجایی ریل/ حادثه خسارت جانی نداشت/ مسئولین به هشدارهای فرمانداری توجه نکردند

حادثه امروز خسارت جبران ناپذیری نداشت اما همین اتفاق نشان دهنده آن است که فرایند مطالعه و اجرای برنامه و نظارت بعد ساخت جاده تهران- شمال به درستی انجام نشده است.

رانش جاده علت جابجایی ریل/ حادثه خسارت جانی نداشت/ مسئولین به هشدارهای فرمانداری توجه نکردند

سوادکوه- کمال رستمعلی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بلاغ در رابطه با خارج شدن قطارباری از ریل در بخش چایباغ اظهار داشت: رانش جاده جدید تهران – شمال که در حال ساخت و ساز است باعث جابجایی ریلی که در پایین دست این جاده قرار داشت شد که این اتفاق علت خارج شدن قطار باربری که به سمت شهرستان قائمشهر در حرکت بود از ریل شد.

وی با بیان اینکه فرمانداری بارها در مورد خطر رانش جاده تذکر داده است تصریح کرد:مدتی است که رانش در این منطقه به چشم می آید وبه کرار به مسئولین ذیربط هشدار داده شده که جاده دچار مشکل است.

وی بابیان اینکه در این جاده نظارت فنی خوبی صورت نگرفته است بیان داشت: جاده تهران –شمال یک پروژه ملی است و ربطی به فرمانداری ندارد  و در اختیار فرمانداری سوادکوه شمالی نیست؛ با این توصیف فرمانداری سوادکوه شمالی یک تیم کارشناسی را برای بازدید فنی به این منطقه فرستاده و بعد از بازدید نیز در مورد خطرات آن به مجموعه راه و ترابری و هم به مراکز مرتبط و تصمیم گیرنده هشدار داد.

رانش زمین

فرماندار سوادکوه شمالی عنوان کرد:چندین بار نمایندگان مجلس و امام جمعه شهرستان مشکل فنی جاده را به صورت مکتوب و شفاهی به مسئولان امر تذکر داده اند.

این مسئول با تاکید براینکه مطالعه قبل و در حین اجرای عملیات و نظارت بعد عملیات این پروژه ملی انجام نشده است،افزود:حادثه امروز خسارت جبران ناپذیری نداشت اما همین اتفاق نشان دهنده آن است که فرایند مطالعه و اجرای برنامه و نظارت بعد آن به درستی انجام نشده است.

رستمعلی هشدار داد:در طول مسیر این جاده چند نقطه دیگر نیز دچار رانش و گسست است و این هشداری است به مسئولین که قبل از اینکه خسارات دیگری در آینده به بار آید که غیر قابل جبران باشد چاره ای موثر برای حل و رفع این معضل بیاندیشند.دیدگاه شما در مورد : رانش جاده علت جابجایی ریل/ حادثه خسارت جانی نداشت/ مسئولین به هشدارهای فرمانداری توجه نکردند

رانش جاده علت جابجایی ریل/ حادثه خسارت جانی نداشت/ مسئولین به هشدارهای فرمانداری توجه نکردند

  • پربازدیدترین ها