جمعه 24 آذر 1396 11:50:05

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 12771

تاریخ انتشار : 02/09/1393 - 08:52

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی:

مجلس در بحث نظارت چشمان باز نظام است

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار،سیمرغ وسوادکوه شمالی گفت: مجلس در بحث نظارت چشمان باز نظام است.

مجلس در بحث نظارت چشمان باز نظام است

کمال علیپور در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با اشاره به فلسفه وجودی مجلس، تصریح کرد: مجلس در بحث نظارت به خوبی عمل کرد و به عنوان چشمان باز نظام، فعالیت دستگاههای اجرایی را رصد می کند تا مسیر خدمت رسانی به مردم، مسیر درستی باشد.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) فرمودند:«نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.» از همان ابتدا این دغدغه و نگرانی بود، نکند به سمتی برویم که این انقلاب به دست یک سری افراد بیافتد و این مسیر انحراف پیدا کند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی افزود: این انحراف  از ابتدا به طور کامل ایجاد نمی شود بلکه با تفکراتی که جریانهای انحرافی، فتنه و افراد معاند دارند  درصدند با انحرافات کوچک توسط نیروهای انتصابی مسیر انقلاب را آرام آرام به انحراف بکشانند تا مسیر اصیل خود را طی نکند.

علیپور تاکید کرد: همه موضوعاتی که مجلس در مورد وزیر پیشنهادی علوم  در نظر گرفت بر اساس مستندات بوده و در واقع دلهره و نگرانی خانه ملت است، وظیفه مجلس همین است، مردم جز نظارت و حساسیت در قبال کشور چیزی از  مجلس نمی خواهند، که حداقل پرچمی که در دست نمایندگان در خانه ملت است، درست نگهداری شود و جلوی کج روی ها را بگیرند، وزارت علوم از وزارت خانه های مهم است، چون در آنجا کار فرهنگی انجام می شود باید حساسیت به خرج داد.

وی افزود: یک وقتی است پروژه ای ایراد پیدا می کند مثلا پروژه راهسازی،  قابل اصلاح است، ولی فرهنگ یک ملت که مقام معظم رهبری می فرمایند:«فرهنگ مهم تر از اقتصاد است» این  یعنی مسیر را برای مجلس تبیین و روشن کرده اند. فرهنگ گرفته شود، اقتصاد گرفته می شود، ایثارو شجاعت گرفته می شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: طرح بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم  در مجلس به خوبی انجام شد. با پیشنهاد دکتر فرهادی به نظر می رسد مجلس اجماع خواهد داشت و به ایشان رای می دهد. نیرویی است که در جاهای مختلف کار کرده است و فعالیتهای وی در چارچوب نظام بوده است.

علیپور با اشاره به مشخص بودن وظایف قوا، گفت: دولت یک وظیفه دارد برای معرفی وزیرپیشنهادی به مجلس و مجلس یک وظیفه دارد که هم تعامل کند و هم کنترل و مسیر  را جهت دهی کند.

وی در پایان تصریح کرد: به عنوان خادم مردم در مجلس می توانم بگویم بین مجلس و دولت هیچ تخاصمی نیست و هرقوه فعالیت های خود را در قالب نظارتی انجام می دهد و در چهارشنبه آتی سکان وزارت علوم قطعا به دست دکتر فرهادی می رسد و آرامش ایجاد خواهد شد.دیدگاه شما در مورد : مجلس در بحث نظارت چشمان باز نظام است

مجلس در بحث نظارت چشمان باز نظام است