شنبه 30 تیر 1397 12:04:01

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 12704

تاریخ انتشار : 01/09/1393 - 08:34

راهبردهای رهبر فرزانه انقلاب در زمینه امر به معروف و نهی از منکر؛

حضور مردم در متن مسائل کشور به معنای واقعی، موجب احیای امر به معروف می‌شود

چه وقت ممکن است آحاد یک ملت امر به معروف و ناهی از منکر باشند؟ وقتی که همه به معنای واقعی در متن مسائل کشور حضور داشته باشند؛ همه کار داشته باشند به کارهای جامعه؛ همه اهتمام داشته باشند؛ همه آگاه باشند؛ همه معروف‌شناس و منکرشناس باشند. این به معنای یک نظارت عمومی است.

حضور مردم در متن مسائل کشور به معنای واقعی، موجب احیای امر به معروف می‌شود

سوادکوه- امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است. 

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.   

با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

**چه وقت ممکن است آحاد یک ملت امر به معروف و ناهی از منکر باشند؟

مقام معظم رهبری در دیدار با علما و روحانیون در هفتم مرداد 1371 بیان کردند: امر به معروف فقط این نیست که ما، برای اسقاط تکلیف، دو کلمه بگوییم آن هم در مقابل منکراتی که معلوم نیست از مهمترین منکرات باشند. وقتی یک جامعه را موظف می‌کنند که آحادش باید دیگران را به معروف امر و از منکر نهی کنند، این به چه معناست؟

چه وقت ممکن است آحاد یک ملت امر به معروف و ناهی از منکر باشند؟ وقتی که همه به معنای واقعی در متن مسائل کشور حضور داشته باشند؛ همه کار داشته باشند به کارهای جامعه؛ همه اهتمام داشته باشند؛ همه آگاه باشند؛ همه معروف‌شناس و منکرشناس باشند. این به معنای یک نظارت عمومی است؛ یک حضور عمومی است؛ یک همکاری عمومی است؛ یک معرفت بالا در همه است.   


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : حضور مردم در متن مسائل کشور به معنای واقعی، موجب احیای امر به معروف می‌شود

حضور مردم در متن مسائل کشور به معنای واقعی، موجب احیای امر به معروف می‌شود