یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 09:22:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 12698

تاریخ انتشار : 30/08/1393 - 23:47

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه:

هفته کتاب و کتابخوانی، تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه گفت: هفته کتاب و کتابخوانی، تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است.

هفته کتاب و کتابخوانی، تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است

مصطفی فضلی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، گفت: نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و نیاز به دانستن در میان اقشار جامعه که در نهایت به تعالی جامعه می انجامد، هدف والایی است که تلاش همه جانبه تمام نهادهای تاثیر گذار و نیز همگرایی اقدامات صورت گرفته در این راستا را می طلبد.

وی ادامه داد: در تقویم ملی ایران با هدف گسترش مطالعه، هفته ای به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی  اختصاص یافته و این بهترین زمانی است که مسوولان و اقشار مختلف جامعه را به خود مشغول می سازدو بهترین فرصت برای کتابداران و خادمان کتاب است تا به نوعی اذهان را درگیر این مسئله کنند.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه افزود: مناسبتهای اینچنینی موج فرهنگی عظیمی را در جامعه ایجاد خواهد کرد که اثر آن تا مدتها بر جامعه می ماندو تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است.البته برنامه ریزی صحیح کارا و  اثربخش در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است تا بتوانیم این انگیزه و شوق را در مردم زنده نگه داریم.

فضلی اظهار داشت: با توجه به اهمیت مطالعه بر زندگی تک تک افراد جامعه، کتابخانه ها درخور حمایت بیشتری هستندو استفاده از ظرفیت بخش های مختلف برای گسترش این فرهنگ ضروری به نظر می رسدو تلاش همگان را می طلبد. حمایت های مردمی و داوطلبانه همواره یکی از موثرترین نیروهاست.باید تمامی شهروندان، جامعه هدف خیران باشند و از ظرفیت های فکری و مادی خیران در کنار یکدیگر استفاده شود.

وی تصریح کرد:در این راستا انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان سوادکوه برای جذب و سازماندهی حمایت و کمک های مردمی صحیح و نیز فرهنگ سازی صحیح در امر خیر کتابخانه سازی و توسعه فرهنگ کتابخوانی تشکیل شده است.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه در پایان با اشاره به وضعیت کتابخانه ها در سطح شهرستان اظهار داشت: این شهرستان در سه شهر زیراب، پل سفیدو آلاشت دارای  5 باب کتابخانه عمومی است که 3باب آن نهادی و 2 باب آن مشارکتی است. مساحت این کتابخانه ها در مجموع 1215 متر مربع است که در سند چشم اندازسال 1404  این مساحت باید به 3500 متر مربع افزایش یابد. در مورد منابع، دارای 54160 جلد کتاب است که در سند چشم اندازباید به 240000 جلد افزایش یابد.دیدگاه شما در مورد : هفته کتاب و کتابخوانی، تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است

هفته کتاب و کتابخوانی، تلنگری برای یادآوری نقش و تاثیر کتاب در زندگی است

  • پربازدیدترین ها