چهار شنبه 27 دی 1396 03:05:01

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 12641

تاریخ انتشار : 29/08/1393 - 23:07

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران

یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه برگزار شد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه برگزار شد.

یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه برگزار شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، شب چهارشنبه یادواره یک معلم و 7دانش آموز شهید هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای شهید بهشتی زیراب در نمازخانه این هنرستان با حضور جمعی از مسئولان استانی ، شهرستانی و  اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم سیدعلی قاسمی ضمن تسلیت ایام شهادت امام سجاد(ع)و اشاره به قیام عاشورا، گفت: هفتاد انسان در مقابل یک لشکر قدرتمند ایستادندو گرچه به ظاهر کشته شدند ولی دیروز، امروز و فردای تاریخ هر آنچه از عشق، آزادگی و حیات است، از امام حسین(ع) است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران افزود: شهادت نقطه اوج و تلاقی عقل و عشق است که رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس آن را عملیاتی کردند. چرا بعد از 1400 سال یاد حسین بن علی (ع) هنوز زنده مانده است؟  چون امام حسین(ع) به انسان ها حیات داده است،  چون شهید است و یادو نام شهدا برای همیشه زنده می ماند.

وی اظهار داشت: دیروز دشمن تا بن دندان مسلح به کشور ما تجاوز کرد تا انقلاب نوپای ما را از بین ببرد و استقلال و آزادی ما را از ریشه بخشکاند، اما نتوانست چون؛ ریشه درخت انقلاب ما با خون شهیدان آبیاری شده است و این عزت، افتخارو سربلندی که ایران عزیز ما در جهان دارد، مدیون خون شهداست.

قاسمی  در پایان تاکید کرد: ما باید از ارزشهای دین، نظام و ولایت مردانه و جانانه دفاع کنیم تا این ارزشها بر جامعه حاکم شود، این پیام شهداست. یاد شهدا موجب می شود انسان در راه خدا منحرف نشود.
شعرخوانی، مداحی و بیان خاطرات توسط همرزم شهیدان از دیگر برنامه های این مراسم بود و در  پایان از خانواده های شهدای معلم و دانش آموز تجلیل شد.

حضور جمعی از همکلاسان این شهدا در مراسم از نکات قابل توجه این مراسم بود.

یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه، به همت آموزش و پرورش،  سپاه، بسیج دانش آموزی و بنیاد شهید این شهرستان برگزار شد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه برگزار شد

یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان سوادکوه برگزار شد