یکشنبه 03 تیر 1397 05:45:49

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 12640

تاریخ انتشار : 29/08/1393 - 23:06

فرمانده سپاه سوادکوه در شورای اداری شهرستان تشریح کرد:

برنامه هاي هفته بسيج در شهرستان سوادکوه /تفکر بسیجی امروز الگوی بسیاری از کشورهای منطقه شد

فرمانده سپاه سوادکوه گفت :به پاس گرامیداشت هقته بسیج برنامه هایی با هدف نقش و معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بسیج در اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در سطح شهرستان سوادکوه برگزار خواهد شد.

برنامه هاي هفته بسيج در شهرستان سوادکوه /تفکر بسیجی امروز الگوی بسیاری از کشورهای منطقه شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرهنگ پاسدار مهرداد بابایی در جلسه شورای اداری روز چهارشنبه، اظهار داشت:  با نگاهی گذرا و کوتاه به مقوله بسیج در می یابیم که بسیج ریشه در تاریخ اسلام داردو به عنوان یک اصل تاریخی از صدر اسلام وجود داشته است. این امر با تدبر در بیانات و اندیشه های حضرت امام خمینی(ره)و رهبر انقلاب امام خامنه ای به خوبی مشهود است.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) با بهره گیری از این پشتوانه تاریخی در پنجم آذر ماه سال 1358 فرمان تاریخی تاسیس و تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند و در واقع از آن تاریخ به بعد بسیج منشا برکات و خدمات بسیاری برای کشور عزیزمان در ابعاد مختلفی مانند ابعاد نظامی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و ... شده است.

فرمانده سپاه سوادکوه تاکید کرد: تنها عامل پیروزی ما در برابر دشمنان توکل به خدا، روحیه بسیجی و جهادی رزمندگان بود، این فرهنگ و تفکر بسیجی امروز الگوی بسیاری از کشورها در منطقه شده است.

بابایی اظهار داشت: به پاس گرامیداشت هفته بسیج برنامه هایی با هدف نقش ومعرفی توانمندیهاو ظرفیت های بسیج در اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با بیش از 100 برنامه در سطح شهرستان که برخی از این برنامه ها به شرح زیر است، برگزار خواهد شد:

کوهپیمایی بسیجیان، حضور سازمان یافته حلقه های صالحین در نماز عبادی سیاسی جمعهو سخنرانی قبل از خطبه ها ی نماز جمعه، نشست های روشنگری با موضوع دجال واره در سطح حوزه ها وپایگاه های بسیج، همایش اقتصاد مقاومتیو تعالی کشاورزی، افتتاح پایگاه های مقاومتو کانون های اقشار، دیدار با ائمه جمعه محترم شهرستان،برگزاری یادواره های شهدای زن، اجتماع بزرگ بسیجیان با عنوان شکوه مقاومت، دیدار با خانواده معظم شهداء، دیدارو سرکشی از پیشکسوتان، مسابقات ورزشی و ...

وی با اشاره به اینکه هفته بسیج از روز جمعه 30 آبان  که نخستین روز هفته بسیج است آغازو تا پنجشنبه ششم آذر ادامه داردو نامگذاری روزهای این هفته را به این شرح اعلام کرد:

جمعه: 30 آبان روز بسیج، ولایت مداری و انتظار

شنبه : 1 آذر روز بسیج، فرهنگ و تمدن نوین اسلامی

یکشنبه: 2 آذر روز بسیج، جوان و خودباوری

دوشنبه: 3 آذر روز بسیج، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی

سه شنبه: 4 آذر روز بسیج، خانواده و سبک زندگی اسلامی

چهارشنبه: 5 آذر روز بسیج مستضعفین در راه بیت المقدس

پنجشنبه: 6 آذر روز بسیج، ایثارو میثاق با شهدادیدگاه شما در مورد : برنامه هاي هفته بسيج در شهرستان سوادکوه /تفکر بسیجی امروز الگوی بسیاری از کشورهای منطقه شد

برنامه هاي هفته بسيج در شهرستان سوادکوه /تفکر بسیجی امروز الگوی بسیاری از کشورهای منطقه شد

  • پربازدیدترین ها