چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 05:24:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 12607

تاریخ انتشار : 29/08/1393 - 16:43

به بهانه هفته کتابخوانی

آیین تجلیل از خادمان کتاب در سوادکوه برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، آیین تجلیل از خادمان کتاب در سوادکوه برگزار شد.

آیین تجلیل از خادمان کتاب در سوادکوه برگزار شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، عبدالحسین باقری دراین آیین با  اشاره به فعالیت در حوزه کتاب، گفت: کتابدارن، طلایه داران کتاب در سطح شهرستان هستند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران با استقبال از ایده سفیران کتاب در سطح شهرستان سوادکوه، اظهار کرد: در اداره کل کتابخانه ها می کوشیم تا در 71 کتابخانه دیگر استان نیز سفیر کتاب داشته باشیم و در سال 94 از 72 سفیر کتاب استان مازندران در شهرستان سوادکوه تقدیر کنیم.

وی ادامه داد: در سطح استان 72 کتابخانه عمومی و 31 کتابخانه مشارکتی با 110000 عضو وجود دارد که این مسئله نشان دهنده رغبت مردم به حوزه کتاب است. دو برنامه برای شهرستان سوادکوه در نظر داریم، یکی توسعه کتابخانه پل سفیدو دیگری احداث یک کتابخانه جدید در شهرستان سوادکوه است.

رجبعلی وهابی نیز در این آیین بر اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  در دین اسلام اشاره کردو گفت: فرهنگ تشیع در رابطه با مسائل کتابخوانی و کتابداری سابقه طولانی دارد و توصیه ائمه معصومین در بحث کتابخوانی و مطالعه فراوان است.

فرماندار شهرستان سوادکوه با مقایسه  سرانه مطالعه در کشورمان  با دیگر کشورها، گفت: آمار سرانه مطالعه در کشورمان متاسفانه خیلی پائین است به طوری که اعلام شد، در ایران برای هر فرد 8 دقیقه است در حالیکه در کشورهای دیگر 4تا5 ساعت است.

وی افزود: توسعه فضاهای مطالعه و ایجاد زمینه حضور خیران کتابخانه ساز در جامعه برای توسعه فرهنگ مطالعه مهم و ضروری است. گنجایش کتابخانه در زیراب و پل سفید کم است و جوابگوی شهرستان نیست.

مصطفی فضلی نیز در این آیین از استقبال کم نظیر جوانان و نوجوانان از برنامه های مختلف این نهاد در هفته کتاب خبر داد.


رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه گفت: تلاش می شود سرانه کتابخانه ای این شهرستان با همکاری مسوولان و خیران افزایش یابد.

عباس خوانی توسط ابوالحسن خشرو و اجرای سرود  از دیگر  برنامه های این مراسم بود.

در پایان از خادمان کتاب سوادکوه با حضور فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی سوادکوه در بخش های مختلف قدردانی شد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : آیین تجلیل از خادمان کتاب در سوادکوه برگزار شد

آیین تجلیل از خادمان کتاب در سوادکوه برگزار شد

  • پربازدیدترین ها