سه شنبه 26 دی 1396 13:25:36

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1259

تاریخ انتشار : 04/09/1392 - 09:57

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس:

می بایست غنی سازی اورانیوم به 10 درصد می رسید/ آب سنگین اراک نباید تعطیل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس: خوب بود که نمایندگان ایران بعضی از موضوعات غنی سازی را جدی تر پیگیری می کردند و حداقل درصد غنی سازی را به ۱۰% می رساندند و مهم تر آنکه آب سنگین اراک را تعطیل نمی کردند.

می بایست غنی سازی اورانیوم به 10 درصد می رسید/ آب سنگین اراک نباید تعطیل شود

سوادکوه- کمال علیپور در گفتگو با خبرنگار بلاغ در سوادکوه، اظهارات امروز جان کری را بی اساس و شانتاژ خبری دانست و اعلام کرد:چیزی که مهم است و بسیاری از کارشناسان و وزرای کشورهای دیگر آن را تایید کرده اند اینکه در توافقات اولیه ۵+۱ حق غنی سازی ایران را به رسمیت شناخته و این پیروزی و موفقیت مهمی است.

وی با بیان اینکه غربی ها نیازمند توافق با ایران بودند تصریح کرد :افرادی مثل جان کری برای اینکه هم اسرائیل را داشته باشند و هم بر روی موج تبلیغات سوار شوند بعد از پایان مذاکرات فرافکنی می کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس به رسمیت شناختن حق هسته ای ایران در توافقات اولیه را کافی ندانست و خاطر نشان کرد: این توافق حتما باید در سند نهایی ذکر شود.

علیپور با بیان اینکه ای کاش مذاکره کنندگان ما راکتور آب سنگین اراک را هم در دستور کار خود قرار می دادند فاش کرد:شنیده های ما حاکی از آن است که راکتور آب سنگین اراک در یک برنامه اختیاری شش ماهه برای راستی آزمایی فعلا متوقف است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی، سیمرغ به مردم اطمینان داد:تا زمانی که این کشور تحت زعامت رهبری هوشیار و با بصیرت قرار دارد هر توافقی که در روی میز مذاکره روی دهد هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد.

وی با تاکید بر اینکه قطعا رهبری با بصیرت این موضوع را پیگیری می کند ،اظهار داشت: مجلس طبق اصل ۷۷ قانون اساسی که همه توافقات باید به تایید مجلس برسد هرگز نمی گذارد چیزی به ضرر مردم ایران توافق شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس علت بدقولی آمریکا در مذاکرات زمان خاتمی را نبود یک توافق نامه امضاء شده بیان کرد و گفت:در زمان اصلاحات در یک توافق شفاهی قرار بر این شد ایران غنی سازی را متوقف کند و در عوض آمریکا تحریم ها را بردارد، آن زمان هیچ توافق نامه ای امضا نشد و ایران با اختیار خودش و شخصا برای راستی آزمایی غنی سازی را متوقف کرد و به نظر می رسد در آن زمان اصلاحات اشتباه کرد.

علیپور اطمینان داد این توافق نامه تا قبل از سال جدید میلادی به صورت یک سند تنظیم می شود و بعد از رای گیری در سازمان ملل، امضاء خواهد شد.

وی افزود: اگر امریکا بخواهد کارشکنی کند و یا به تعهدات خود عمل نکند قطعا ایران از این توافق خارج خواهد شد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی، سیمرغ در مورد صحت بند های توافق نامه هشدار داد: اگر این توافق نامه در چارچوب های اعلام شده نباشد مجلس اجازه اجرای آن را نخواهد داد.

علیپور در پایان در یک جمع بندی کلی به رسمیت شناختن حق غنی سازی ایران به طور رسمی را مهم ترین نقطه قوت این دوره مذاکرات دانست و در مقابل در بیان نقطه ضعف این مذاکرات گفت:خوب بود که نمایندگان ایران بعضی از موضوعات غنی سازی را جدی تر پیگیری می کردند و حداقل درصد غنی سازی را به ۱۰% می رساندند و مهم تر آنکه آب سنگین اراک را تعطیل نمی کردند.دیدگاه شما در مورد : می بایست غنی سازی اورانیوم به 10 درصد می رسید/ آب سنگین اراک نباید تعطیل شود

می بایست غنی سازی اورانیوم به 10 درصد می رسید/ آب سنگین اراک نباید تعطیل شود