سه شنبه 26 دی 1396 22:52:59

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 11989

تاریخ انتشار : 18/08/1393 - 18:22

نصیحت نامه بیش از ۱۰۰ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور خطاب به رئیس جمهور :

اگر خطوط قرمز در توافق جامع رعایت نشود، تعیین تکلیف دولت را بر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مطالبه می‌کنیم

بیش از 100 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور خطاب به رئیس جمهور نصیحت نامه ای را تنظیم کردند که عدم رعایت موارد مذکور از سوی دستگاه سیاست خارجی دولت را مساوی با عبور از خطوط قرمزمذاکرات تلقی کرده و در صورت عدم رعایت آنها در توافق جامع ، تعیین تکلیف دولت رابر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مصّرانه مطالبه خواهیم نمود.

اگر خطوط قرمز در توافق جامع رعایت نشود، تعیین تکلیف دولت را بر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مطالبه می‌کنیم

سوادکوه-بیش از یکصد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور نصیحت نامه ای خطاب به ریاست محترم جمهور صادر کردد.

 

متن کامل این نصیحت نامه به شرح ذیل است:

 

نصیحت نامه 104 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور

 

خطاب به ریاست محترم جمهور

 

« وَ أَمَّا حَقِّی عَلَیْکُمْ فَالْوَفَاءُ بِالْبَیْعَةِ وَ اَلنَّصِیحَةُ فِی اَلْمَشْهَدِ وَ اَلْمَغِیبِ» حق من بر شما آن است که در آشکار و پنهان مرا نصیحت کرده و خیرخواهم باشید. ( نهج البلاغه ، خطبه34 )

 

جناب آقای رئیس جمهور

 

سلام علیکم

 

همانطور که مستحضرید انقلاب اسلامی با تجربه های گران سنگی چون تحریم تنباکو ، نهضت مشروطه و جنبش 15 خرداد 42 تاانقلاب 57 به رهبری حضرت امام (ره) و با هزینه های زیادی چون شهادت هزاران نفر از بهترین جوانان این مرزو بوم در فضای استکباری شرق و غرب محقق گردید، فضایی که پس از دو جنگ خانمان سوز جهانی وبا تلفات انسانی بیش از 50 میلیون انسان بی گناه و تقسیم غنائم بین کشورهای فاتح این دو جنگ ایجاد گردید و با نظم مبتنی بر زور همین کشورهاشکل یافت؛ انقلابی که با هدف حاکمیت اسلام ناب محمدی و زمینه سازی برای جهانی شدن آن که متضمن سعادت دنیوی و اخروی بشر بود به ثمر نشست.

 

بی شک طلیعه فجر انقلاب مورد رضایت قدرتهای استکباری نبود و همین امر موجبات تحمیل جنگ 8 ساله را به مردم استقلال طلب و اسلام خواه فراهم نمود و دو قطب استکباری آن زمان را به همراه ایادی مزدورشان در منطقه علیه این نهال نوپا متحد نمود. مردم بویژه جوانان انقلاب، این بار در دفاع مقدس در مقابل ظلم و زورگویی های نظام سلطه از هیچ مجاهدتی تا اهداء جان دریغ نورزیدند تا دشمن غدار نتواند بر وجبی از خاک پاک ایران اسلامی استیلاء یابد و این نهال نوپا ریشه دوانید و تنومند و تنومندتر شد و امروز با توجه به واقعیت های موجود و برخلاف فضاسازی های تبلیغاتی دشمن و حتی به اذعان کارشناسان غربی در قله وموقعیت پیشرفت وبه تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دردوران بدرو خیبر قرار دارد.

 

از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی که گفتمان های شرقی و غربی را کنار زد و اداره جامعه و حکومت را بر مبنای دین مبین اسلام پایه ریزی نمود . تهدید ، تحریم و حتی تطمیع از سوی دشمن برای کنار گذاشتن و دست کشیدن از محتوای ناب اسلامی انقلاب ، نه صرفاً ظاهر آن همواره برقرار بوده است. واین انقلاب در همه برهه ها با اتکال به خداوند و پشتیبانی مردم ، بیش از سه دهه از حیات خود، اهدافش را علیرغم فراز و نشیب ها و موانع ایجاد شده توسط دنیای استکبار ، مقتدرانه ادامه داده است.

 

یکی از دشمنی های دشمن در راستای نقض استقلال و دخالت در امور داخلی ایران که بیش از یک دهه است که آن را دنبال می کند بهانه تراشی در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان است. موضوعی که به فرموده رهبر معظم انقلاب «مسئله هسته ای هم نباشد یک بهانه ی دیگری می آورند، مسئله ی حقوق بشر هست، مسئله ی حقوق زنان هست، مسائل گوناگون را می سازند.».( 16/04/93- در دیدار مسئولان نظام )

 

جناب آقای روحانی؛ چندی است زمزمه هایی مبنی بر عبور تیم مذاکره کننده هسته ای از خطوط قرمز مذاکرات به گوش می رسد هر چند ما مسئولین بسیج دانشجویی بیش از 100 دانشگاه جریان ساز کشور به این شنیده ها استناد نمی نمائیم اما از باب یادآوری در این راستا و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند : « مذاکرات ایرادی ندارد اما لازم است ملت بیدار باشد » (بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۳۹۲/۸/۱۲) و به عنوان بخشی از قشر بیدار ملت بزرگ ایران اسلامی لازم است نکاتی را در قالب نصیحت که از حقوق شهروندان نسبت به حاکمان در اسلام است به عرض برسانیم : اگر در پی حل مسئله هسته ای به هر قیمت ممکن هستید؛ بدانید که قبل از مسئله هسته ای هم، این دشمنی ها ، مخالفت ها از ابتدای انقلاب بوده است و خوی استکباری اینگونه است که اگر قدمی عقب بنشینید قدم ها به جلو خواهند آمد و خواسته های ناحق استکبار به همراه تحقیر نمودن سایر ملت ها جزء لاینفک رفتار این غده سرطانی است و به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) : «معلوم شد با عقب نشینی ، با تعلیق غنی سازی ، با عقب افتادن کار، با تعطیل کردن بسیاری از کارها مشکل حل نمی شود .طرف مقابل دنبال مطلب دیگری است». (بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۳۹۲/۸/۱۲) « مسئله اصلی ، حراست مقتدرانه نظام اسلامی از ثروت عظیم نفت و گاز در این کشور است» و «آن کسانی که خیال می کنند اگر مسئله انرژی هسته ای را حل کردیم ، مشکلات حل خواهد شد، خطا می کنند. مسئله ، مسئله ی فشار است . می خواهند یک ملت را به زانو در بیاورند ؛ می خواهند انقلاب را زمین بزنند.» ( در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حضرت علی بن موسی الرضا - ۱۳۹۱/۰۱/۰۱ ) اگر نگران اداره کشور و فشارهای دشمن هستید؛ تکیه بر ظرفیت درون زا و اقتصاد مقاومتی راهکار کارآمدی است که معظم له بارها به آن اشاره نموده اند، نه اینکه بر فرض به جای حل مسئله، صورت مسئله را پاک نموده و بنزین وارداتی را جاگزین به زعم برخی، بنزین آلوده ی داخلی نمایید.

 

تحریم ها را بایستی با مجاهدت در اجرای اقتصاد مقاومتی خنثی کرد. اگر واهمه عدم اقبال عمومی در انتخابات را دارید بدانید با اتکال به خداوند و اعتماد به مردم است که می توانید از بن بست های مختلف اقتصادی ، سیاسی و ... خارج شوید نه اعتماد به شیطان بزرگ که خداوند می فرماید : « يَعِدُهُمْ وَ يُمَنِّيهِمْ وَ ما يَعِدُهُمُ الشَّيْطانُ إِلاَّ غُرُوراً ». {(آرى) شيطان به آنان وعده مى‏دهد و ايشان را در آرزوها مى‏افكند و جز فريب به آنان وعده نمى‏دهد . (سوره النساء، آیه120 )} فریب وعده ها را نباید خورد و از سویی از تهدیدهای آنان هم نباید ترسید و باز خداوند متعال در این مورد می فرماید :« الشَّيْطَانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ ». {شيطان شما را وعده فقر و تهي دستي مي دهد. (سوره بقره آيه 268)} برای تحلیل مسائل به عقلانیت و روش شناسی غربی که به عوامل محسوس و صرفاً مادی محدود است متوقف نشوید و مانند امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و قبل از ایشان ائمه اطهار(ع) سنتهای الهی را نادیده نگیرید که ملت مسلمان ایران بارها و بارها هم در پیروزی انقلاب و هم در دفاع مقدس و هم پس از آن وجوه عینی این سنت ها را به وضوح دیده و تجربه نموده اند که « اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم » { اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد اگر خدا را يارى كنيد ياريتان مى‏كند و گامهايتان را استوار مى‏دارد. (سوره: محمد، آیه:7) } امروز که باز به فرموده رهبر انقلاب، جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام . به عنوان یک حکومت ، به عنوان یک مجموعه ی سیاسی با سی سال قبل ، از نظر استحکام، قابل مقایسه نیست. ( بیانات در دیدار مسئولان نظام - 16/04/1393) بدانید اگر دنیا زده نباشیم و ایمان را سر لوحه فکر ، برنامه و اقدام قرار دهیم دشمن کاری از پیش نخواهد برد.

 

برای دچار نشدن به اشتباه محاسباتی خارج از گفتمان غرب تفکر نمائید که لازمه آن به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ، اعتماد به خدا و سنن آفرینش، بی اعتمادی به دشمن و شناخت او ،اعتماد به مردم ، ایمانها ، محبت ها و انگیزه های صادقانه ،اعتماد به صدق مردم و اعتماد به خود باوری و اینکه « ما می توانیم» است ( بیانات در دیدار مسئولان نظام - 16/04/1393) و اینها مولفه هایی است که از ابتدای شکل گیری انقلاب تا به امروز به فرموده ایشان مجموعه عناصر قوه ی عقلانی نظام اسلامی و پایه و حرکت او را شکل داده است و نباید تخطی از آن توسط این دولت خدای ناکرده صورت پذیرد. چراکه جمهوری اسلامی به تعبیر حضرت امام خامنه ای یعنی «استقلال ، آزادی ، پایبندی به ایران اسلامی ، حرکت در مسیر اسلام ، تن ندادن به تحمیلات دشمنان ، درست نقطه مقابل آن چیزی که آنها می خواهند» ( بیانات در دیدار مسئولان نظام - 16/04/1393) و اگر مغز افزار این نظام، غربی بیاندیشد ، غربی برنامه بریزد و غربی عمل کند در گفتمان آنها هضم و حل شده و این یعنی انحراف وشکست. پس مراقب برخی مشاوران خود که در این مانیفست تفکر می کنند باشید . چراکه در این مانیفست، قیام حضرت سید الشهداء(ع) هم کاری غیر عقلانی، احساسی و غیر مصلحت اندیشانه است .

 

در پایان ضمن تاکید بر توجه به مسائل بیان شده به دور از هر گونه عینیت و جناحی اندیشی و مبتنی بر سفارش دین مبین اسلام که نصیحت مردم به حاکمان را هدیه آنان به ایشان معرفی می نماید مواردی را در خصوص مذاکرات هسته ایی رایادآور می گردیم : 1- این مذاکرات فقط و فقط باید در مورد مسائل هسته ای باشد و لاغیر 2- تعداد سانتریفیوژها نباید کمتر از 190000 سو معادل 56000 دستگاه آن هم برای تولید سوخت یکساله نیروگاه 1000 مگاواتی اتمی بوشهر و تا زمان راه اندازی نیروگاه های جدید تا سقف 36000 مگاوات نیاز برق فعلی کشور،مورد پذیرش قرار گیرد. 3- پذیرش حق غنی سازی ایران به صورت رسمی و حقوقی توسط اعضای 1+5 4- تحقیق و توسعه فعالیت های صلح آمیز غنی سازی ایران باید استمرار داشته باشد. 5- تاسیسات فوردو ، آب سنگین اراک ونطنز با میزان غنای 5% باید حفظ شود. 6- همه تحریم های ناشی از فعالیت های هسته ای باید با توافق جامع به صورت یکجا برداشته شود. 7- تضمین تامین اورانیوم مورد نیاز با غنای 20% برای مصارف تحقیقاتی ودارویی کشور توسط طرف مذاکرات باید صورت پذیرد. 8- عدم پذیرش پروتکل الحاقی که نقض حاکمیت ملی است 9- تعهدات ،در چهارچوپ معاهده NPT ونه چیزی فراتر از آن باید انجام پذیرد. پرواضح است که موارد قید شده از مطالبات مؤکّد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده و تخطی از این موارد یعنی خروج از خطوط قرمز که ان شاءا.. با تدبیر ، عقلانیت دینی و شجاعت و تکیه بر خداوند متعال و حمایت آحاد مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی، صورت نخواهد گرفت. ما مسئولین بسیج دانشجویی بیش از 100 دانشگاه کشور به نمایندگی از جمع کثیری از دانشجویان اعلام می داریم که عدم رعایت موارد مذکور از سوی دستگاه سیاست خارجی دولت را مساوی با عبور از خطوط قرمزمذاکرات تلقی نموده و در صورت عدم رعایت آنها در توافق جامع ، تعین تکلیف دولت رابر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مصّرانه مطالبه خواهیم نمود. وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى 1

) دانشگاه دولتی تبریز

2) دانشگاه علوم پزشکی تبریز

3) دانشگاه آزاد اسلامی پیام نور

4) دانشگاه پیام نور تبریز

5) دانشگاه سهند تبریز

6) دانشگاه شهید مدنی

7) دانشگاه دولتی ارمیه

8) دانشگاه پیام نور ارومیه

9) دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

10) دانشگاه صتعتی ارومیه

11) دانشگاه محقق اردبیلی

12) دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

13) دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

14) دانشگاه پیام نور اردبیل

15) دانشگاه آزاد خلخال

16) دانشگاه پیام نور مشکین شهر

17) دانشگاه آزاد بیله سوار

18) دانشگاه آزاد پارس آباد

19) دانشگاه پیام نور گرمی

20)دانشگاه فردوسی مشهد

21) دانشگاه علوم پزشکی مشهد

22) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

23) دانشگاه حکیم سبزه واری

24) دانشگاه دولتی بجنورد

25) دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

26) دانشگاه پیام نور بجنورد

27) دانشگاه غیر انتفاعی اشراق بجنورد

28) دانشگاه دولتی بیرجند

29) دانشگاه پیام نور بیرجند

30) دانشگاه صنعتی بیرجند

31) دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

32) دانشگاه شهید چمران اهواز

33) دانشگاه علوم پزشکی اهواز

34) دانشگاه نفت اهواز

35) دانشگاه کشاورزی اهواز

36) دانشگاه مسولان بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد ورامین

37) دانشگاه آزاد شهر قدس

38) دانشگاه آزاد شهرری

39) دانشگاه پیام نور تهران جنوب

40) دانشگاه قرآن و حدیث

41) دانشگاه دولتی زنجان

42) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

43) دانشگاه پیام نور زنجان

44) دانشگاه علوم پزشکی زنجان

45) دانشگاه دولتی سمنان

46) دانشگاه شاهرود

47) دانشگاه دامغان

48) دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار

49) دانشگاه دولتی س و ب

50) دانشگاه ملی زابل

51) دانشگاه ولایت ایرانشهر

52) دانشگاه دریانوردی چابهار

53) دانشگاه دولتی امام خمینی (ره)

54) دانشگاه آزاد اسلامی واحد باراجین قزوین

55) دانشگاه علوم پزشکی قزوین

56) دانشگاه پیام نور قزوین

57) دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان 58

) دانشگاه دولتی قم

59) دانشگاه آزاد اسلامی قم

60) دانشگاه صنعتی قم

61) دانشگاه پیام نور قم

62) دانشگاه دولتی کردستان

63) دانشگاه آزاد اسلامی سنندج

64) دانشگاه علوم پزشکی سنندج

65) دانشگاه پیام نور سنندج

66) دانشگاه شهید باهنر کرمان

67) آزاد اسلامی کرمان

68) علوم پزشکی کرمان

69) دانشگاه ولیعصر رفسنجان

70) دانشگاه صنعتی سیرجام

71) دانشگاه دولتی یاسوج

72) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

73) دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج

74) دانشگاه پیام نور یاسوج

75) دانشگاه دولتی گیلان

76) دانشگاه آزاد اسلامی رشت

77) دانشگاه آزاد لاهیجان

78) دانشگاه پردیس فومن

79) دانشگاه دولتی لرستان

80) دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد

81) دانشگاه علوم پزشکی لرستان

82) دانشگاه پیام نور خرم آباد

83) دانشگاه آیت الله بروجردی

84) دانشگاه نوشیروانی بابل

85) دانشگاه کشاورزی ساری

86) دانشگاه علوم پزشکی ساری

87) دانشگاه مازندران بابلسر

88) دانشگاه دولتی اراک

89) دانشگاه آزاد اسلامی اراک

90) دانشگاه پیام نور اراک

91) دانشگاه علوم پزشکی اراک

92) دانشگاه دولتی تفرش

93) دانشگاه دولتی هرمزگان

94) دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

95) دانشگاه پیام نور هرمزگان

96) دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

97) دانشگاه دولتی بوعلی سینا

98) دانشگاه علوم پزشکی همدان

99) دانشگاه پیام نور همدان

100) دانشگاه آزاد اسلامی همدان

101) دانشگاه دولتی یزد 102

) دانشگاه آزاد اسلامی یزد

103) دانشگاه پیام نور یزد

104) دانشگاه علوم پزشکی یزد


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : اگر خطوط قرمز در توافق جامع رعایت نشود، تعیین تکلیف دولت را بر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مطالبه می‌کنیم

اگر خطوط قرمز در توافق جامع رعایت نشود، تعیین تکلیف دولت را بر مبنای قانون اساسی از مجلس شورای اسلامی مطالبه می‌کنیم