چهار شنبه 30 خرداد 1397 00:55:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11918

تاریخ انتشار : 17/08/1393 - 09:10

نماز جمعه:

خطبه های نماز جمعه شیرگاه و پل سفید و زیراب

ناظران در کشور نمره قبولی ندارند/احداث کک‌سازی برای سوادکوه حکم مرگ و زندگی دارد/حرکت کاروان اسیران کربلا موجب بیدارگری مردم

خطبه های نماز جمعه شیرگاه و پل سفید و زیراب

سوادکوه-امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی:

امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با اشاره به روز کیفیت، گفت: ناظران در کشور نمره قبولی ندارند.

حجت الاسلام محمد مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه شیرگاه با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع)، گفت: غیبت مورد نکوهش است و مومن آنچه را برای خود می‌پسندد باید برای دیگران هم بپسندد.

امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه تکلیف‌گرایی یکی از ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی است، افزود: ما باید با الگو‌برداری از امام حسین (ع) به رسالت خود فکر کنیم و از توجه به نتایج زود‌گذر دنیایی و یا منافع خود و گروه دوری کنیم و به رسالت خود فکر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید جدی‌تر به وظایف خود توجه کنیم، خاطر نشان کرد: نباید به دلیل نگاه جامعه و منافع خود، امر به معروف و نهی از منکر را رها کنیم.

مهدوی با یادآوری خطبه حضرت زینب (س) بعد از واقعه عاشورا، اظهار داشت: مومن باید با شجاعت حرف خود را بیان کند و از حیله‌گری و دو‌رنگی دوری کند.

خطیب جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با اشاره به روز کیفیت، گفت: ناظران در کشور نمره قبولی ندارند و این نظر مردم در سطح جامعه است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه زیراب سوادکوه:

امام جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به وضعیت اشتغال سوادکوه، گفت: احداث کک‌سازی برای شهرستان سوادکوه حکم مرگ و زندگی دارد.

حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اهمیت حفظ جان در آموزه‌های دین اسلام، گفت: حفظ جان در دین اسلام واجب است ولی حفظ دین و احکام الهی مهم‌تر از حفظ جان است و هنگامی که دین در معرض خطر افتد، جان فدای دین می‌شود.

امام جمعه زیراب سوادکوه بر لزوم پیروی از راه امام حسین (ع) تاکید کرد و افزود: امام حسین (ع) برای احیای دین الهی و اقامه نماز به شهادت رسید و ما نباید برای نگاه مردم و یا اهمیت خواب صبح‌گاهی فرزندان از انجام وظایف دینی دوری کنیم.

وی، خاطر نشان کرد: ارزش دین را کسانی می‌دانند که در راه آن به شهادت رسیده‌اند.

خطیب جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه احداث کک‌سازی برای شهرستان سوادکوه حکم مرگ و زندگی را دارد، اظهار داشت: از همکاری منابع طبیعی مازندران و مسئولان برای اجرایی شدن کک‌سازی سوادکوه تقدیر می‌کنم و مسئولان برای ایجاد اشتغال در سوادکوه تلاش کنند.

رضایی با بیان اینکه در کشور‌های مختلف برای حضور مردم در مراسم‌ها و جلسات هزینه‌های کلان انجام می‌دهند، به اهمیت نماز جمعه اشاره و بیان داشتند: نماز جمعه و خطبه‌های آن نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و تاکید بر وظایف دینی دارد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه:

حرکت کاروان اسیران کربلا موجب بیدارگری مردم شد

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به حرکت کاروان اسیران کربلا، گفت: سخنان حضرت زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب (س) موجب بیدارگری و روشنگری مردم شد.

حجت الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به درس‌های قیام امام حسین (ع)، گفت: قیام امام حسین (ع) دارای پیام‌های مختلف برای همه دوران است.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه به حرکت کاروان اسیران قیام کربلا اشاره کرد و افزود: سخنان حضرت زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب (س) موجب بیدارگری و روشنگری مردم شد.

 وی به بیان اینکه روز ۱۳ آبان یکی از اسناد افتخارآمیز نظام اسلامی است، خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) در روز ۱۳ آبان مردم را به قیام علیه رژیم پهلوی دعوت کرد.

قزبانی با اشاره به حضور و همراهی مردم با نهضت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) باعث بیداری ملت ایران شد.

 


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : خطبه های نماز جمعه شیرگاه و پل سفید و زیراب

خطبه های نماز جمعه شیرگاه و پل سفید و زیراب

  • پربازدیدترین ها