چهار شنبه 27 دی 1396 21:43:03

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11894

تاریخ انتشار : 16/08/1393 - 20:38

استاندار مازندران:

۴۰۰۰ شغل جدید در کک‌سازی سوادکوه ایجاد می‌شود

استاندار مازندران با اشاره به اختصاص اعتبارات دولتی برای احیا ذغال سنگ البرز مرکزی، گفت: ۴۰۰۰ شغل جدید در کک‌سازی سوادکوه ایجاد می‌شود.

۴۰۰۰ شغل جدید در کک‌سازی سوادکوه ایجاد می‌شود

سوادکوه- ربیع فلاح در حاشیه بازدید کارخانه کک سازی سوادکوه، سوادکوه را در گذشته یکی از مراکز مهم صنعتی و معدنی کشور دانست و اظهار داشت: متاسفانه تعطیلی کارخانجات فولاد مشکلات فراوانی برای مردم این منطقه به وجود آورد و سرآغاز مهاجرت آنان به شهرهای دیگر شد.

 وی، سوادکوه را منطقه ای دارای استعدادها و پتانسیل های فراوان اعلام کرد و افزود: در صورتی که امکان بهره برداری از این مواهب طبیعی ایجاد شود، رونق اقتصادی و اشتغال را به دنبال دارد.

 استاندار مازندران گفت: خوشبختانه با توجه ویژه دولت، همه شرایط برای احداث کارخانه کک سازی سوادکوه مهیا بوده و باید با تقسیم کار، در زمان بندی مشخص این پروژه به بهره برداری برسد.

 فلاح با اشاره به اینکه دولت حدود 600 میلیارد تومان برای احداث این کارخانه در نظر گرفته است، افزود: با بهره برداری از این مجموعه برای 4 هزار نفر شغل ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه هر فعالیت صنعتی در کشور به ویژه در مازندران باید پیوست زیست محیطی داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه در روند احداث این کارخانه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده که آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد کرد.

استاندار مازندران خطاب به مسئولان گفت: این یک فرصت استثنایی برای مازندران و منطقه سوادکوه است پس باید همه همت کنیم و فرصت سوزی نکنیم.

فلاح به مدیران مجموعه کک سازی سوادکوه اطمینان داد تا از همه توان خود برای رایزنی های لازم در نهادهای کشوری استفاده خواهد کرد و در مسائل مربوط به منابع طبیعی نیز شخصاً پیگیری می‌کند.


منبع : روابط عمومی استانداری مازندران
دیدگاه شما در مورد : ۴۰۰۰ شغل جدید در کک‌سازی سوادکوه ایجاد می‌شود

۴۰۰۰ شغل جدید در کک‌سازی سوادکوه ایجاد می‌شود