دوشنبه 28 خرداد 1397 09:53:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11716

تاریخ انتشار : 13/08/1393 - 22:30

اختصاصی / سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

حجت الاسلام رضایی:مکتب عاشورا مظهر عبودیت است

حجت الاسلام رضایی در جمع نمازگزاران ظهر عاشورا: مکتب عاشورا مظهر عبودیت و دلداگی به خداست.

حجت الاسلام رضایی:مکتب عاشورا مظهر عبودیت است

به گزارش سوادکوه آنلاین، امام جمعه زیراب در جمع نمازگزاران ظهر عاشورا در امامزاده عبدالحق (ع) زیراب با اشاره به هدف عاشورا اظهار داشت: مکتب عاشورا مظهر عبودیت و دلداگی به خداست. عاشورا انسان را به بندگی و عبودیت نزدیک می کند. هدف از عاشورا و قیام باقی ماندن دین خدا بوده است.

وی با اشاره به آیات الهی و برشمردن خصوصیات متقین ادامه داد:مهم ترین واجبات الهی  نماز است . انسان متقی کیست؟ اولین ویژگی انسان مومن ایمان به غیب است ،یعنی اصول دین ،یعنی مبدا ،معاد،عدل الهی ، نبوت و امامت،امام زمان (عج) از مصادیق غیب است.بعد از اصول دین ،اول فروع دین که قرآن مطرح می کند نماز است.

حجت الاسلا رضایی تاکید کرد:بیش از 90 بار در قرآن به نماز اشاره شد. امام حسین(ع) در روز عاشورا می گوید: ای شمشیرها اگر چنانچه با قطعه قطعه شدن من دین خدا و دین جدم رسول الله باقی می ماند مرا در برگیرید.ما نباید دین را سبک بشماریم.اول چیزی که در روز قیامت سئوال می شود نماز است.

امام جمعه زیراب با اشاره بهاهمیت نماز از نگاه ائمه اطهار ،گفت: امام صادق(ع)،امام باقر(ع) از خصوصیات شیعیان واقعی، برپایی نماز را بر می شمرند.امام صادق(ع) در آخرین لحظات عمر شریفشان فرمودند: شفاعت من و اهل بیت (ع) به کسانیکه نماز را سبک بشمارند نمی رسد. یکی از موارد سبک شمردن نماز ، ترک نمازجماعت است.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت دادن به نماز، خواستار برنامه ریزی جهت برپایی هرچه باشکوه تر نماز ظهر عاشورا در سالهای آینده شد.دیدگاه شما در مورد : حجت الاسلام رضایی:مکتب عاشورا مظهر عبودیت است

حجت الاسلام رضایی:مکتب عاشورا مظهر عبودیت است

  • پربازدیدترین ها