چهار شنبه 27 دی 1396 06:37:32

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11713

تاریخ انتشار : 13/08/1393 - 12:10

اختصاصی/واجب فراموش شده:

حجت الاسلام رضایی:مهم ترین عامل قیام عاشورا امربه معروف و نهی از منکر بود/امر به معروف و نهی از منکر مدنی ترین احکام الهی است

امام جمعه زیراب:علما و بزرگان مهم ترین عامل قیام عاشورا را امربه معروف و نهی از منکر برشمردند.

حجت الاسلام رضایی:مهم ترین عامل قیام عاشورا امربه معروف و نهی از منکر بود/امر به معروف و نهی از منکر مدنی ترین احکام الهی است

امام جمعه زیراب در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به آیات الهی اظهار داشت:خداوند متعال بزرگترین شرط رستگاری ، سعادت و خوشبختی انسان ها را در امر به معروف و نهی از منکر می داند. علما و بزرگان در رابطه با اهداف قیام امام حسین (ع) سه عنصر برشمردند:1- دعوت مردم کوفه 2- بیعت نکردن آن حضرت با یزید 3- امر به معروف و نهی از منکر ،که این فریضه مهم ترین عامل برشمرده می شود.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) گفت: آن حضرت فرمودند: تمام واجبات ،حتی جهاد در راه خداوشهادت در مقابل امر به معروف و نهی از منکر به مانند قطره ای در مقابل دریاست. این فرمایشات امیرالمومنین(ع) اهمیت و جایگاه ویژه امر به معروف را در دین ما نشان می دهد.

وی ادامه داد: برای داشتن کشوری پویا،آباد و ملت آزادی خواه و پیروحضرت  ابا عبدالله الحسین(ع) باید فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را در راس امور خود قرار دهیم.با داشتن امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورای مشکلی نداریم و فقط نیاز به تلنگر داریم که این امر مستلزم توجه ویژه  مسئولین و  همچنین مردم می باشد .

امام جمعه زیراب با اشاره به اسیدپاشی اصفهان و بهره برداری معاندان نظام و ربط آن به امر به معروف و نهی از منکر گفت: این کار بسیار ناپسند ،زشت و نادرستی بوده که دستهای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و دین اسلام در کار است.نکته مهمی که باید به آن توجه شودبحث حقوق بشر که در حال حاضر در سازمانهای بین المللی مطرح است و ایران طرف دیگر آن است. اولا دین اسلام دین خشنی نیست . دین اسلام با بسیاری از موضوعاتی که آنها مطرح می کنند میانه ای ندارد. اگر در برخی موارد احکام یا حدودی در فقه اسلامی مطرح است،به طور مثال به خاطر حفظ بنیان خانواده ،اهم  و مهم می شود و برای کسی که به خواهد بنیان خانواده را ازبین ببرد چه مرد باشد چه زن ،حدی در نظر گرفته می شود.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به شعار حقوق بشری این سازمانها عنوان کرد: این سازمانهای به اصطلاح حقوق بشری از ما می خواهند بنده هر چیزی و هر کس باشیم ولی بنده خدا نباشیم و به احکام الهی پایبند نباشیم.

وی با اشاره به شرایط امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر مدنی ترین احکام الهی است که با زبان خوش و شرایط خاص و ویژه دیگران را به نیکی دعوت می کند. مگر بزرگان و عقلا عالم همچون بقراط و سقراط یا علمای غربی همچون انیشتن حرفشان دعوت مردم به  طرف خیر نبود ،امر به معروف و نهی از منکر همین است.

امام جمعه زیراب ادامه داد:اسید پاشی بهانه ای برای تحت الشعاع قرار دادن تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس بود .نمایندگان باید به وظایف دینی خود عمل کنند. نظام و حکومت اسلامی باید بر اساس شرع ،قوانین را پایه گذاری کند و به هیچ عنوان در این موضوعات سستی به خرج ندهد.

وی در پایان تاکید کرد:مصوبین این عمل زشت باید دستگیر شوند و به اشد مجازات محکوم شوند.دیدگاه شما در مورد : حجت الاسلام رضایی:مهم ترین عامل قیام عاشورا امربه معروف و نهی از منکر بود/امر به معروف و نهی از منکر مدنی ترین احکام الهی است

حجت الاسلام رضایی:مهم ترین عامل قیام عاشورا امربه معروف و نهی از منکر بود/امر به معروف و نهی از منکر مدنی ترین احکام الهی است