دوشنبه 28 خرداد 1397 23:40:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 11582

تاریخ انتشار : 11/08/1393 - 19:06

حجاریان دنبال فتنه‌گری فرهنگی

عضو جامعه روحانیت مبارز اظهارداشت: سخنان حجاریان کفر و بی‌معرفتی نسبت به ائمه است، کار امام حسین(ع) بر مبنای عقل و علم بود/ خروجی اصلاح‌طلبان امثال سروش، مهاجرانی،‌ حجاریان و گنجی است.

حجاریان دنبال فتنه‌گری فرهنگی

سوادکوه- حجت الاسلام جعفر شجونی در واکنش به مواضع حجاریان در خصوص عقلانی شدن حرکت ائمه بعد از قیام عاشورا و اربعین امام حسین(ع) که طی گفتگوئی با روزنامه آرمان مطرح شده بود به نسیم گفت ،این سخنان کفر و بی معرفتی نسبت به ائمه است. کار امام حسین علیه السلام بر مبنای عقل و علم بوده است.

وی ضمن بیان اینکه کار ائمه ما در سرتاسر عمرشان مبتنی بر عقل و علم بوده است و این عقلانیت در حرکت ائمه بعد و قبل از عاشورا ندارد، تصریح کرد:کسانی این سخنان را به زبان جاری می‌کنند که یک ذره معرفت نسبت به ائمه علیهم السلام ندارند.

دبیر جامعه وعاظ تهران نوع حرکت ائمه در دوران خلافت معاویه و بنی عباس را برگرفته از گرایش مردم به امیال و زور و زر دنیایی دانست و بر همین اساس، عنوان کرد: در واقع در آن دوران مردم به دنبال دنیا رفتند و اطراف ائمه را خالی کردند و به دنبال پول‌های معاویه و بنی عباس رفتند از این رو ائمه ما کار فرهنگی را آغاز کردند.

وی در همین زمینه افزود: نه اینکه قبلاً نبوده قبلاً هم بوده اما اگر مردم می‌آمدند سر وقت ائمه، آنها کمتر توفیق پیدا می‌کردند که درس بدهند یا شاگرد تربیت کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در واکنش به مصاحبه حجاریان با روزنامه آرمان ضمن تاکید بر اینکه این سخنان، سخنان اشخاص بی معرفت است، گفت: این آقا هر چند وقت یک بار کفریاتی بر زبان جاری می‌کند و مانند سروش که یک زمانی به شهید مطهری و علامه طباطبایی افتخار می‌کرد اما بعدها به کفریات روی آورده است.

شجونی در ادامه عنوان کرد: اینها مثل اکبر گنجی هستند چرا که او هم زمانی که در ایران بود به زلف دخترها اشکال می‌گرفت و حتی پونز به پیشانی دخترها می‌زد که چرا زلفتان اینطوری است و بعد که از ایران رفت، طی گفتگوئی با بی بی سی گفت که قرآن کتاب خدا نیست و امام زمان دروغ است.

وی با تاکید بر اینکه حاصل خروجی اصلاح طلبان مطرح شدن چنین تفکرات و نظریه هائی است، بیان کرد: این اصلاح طلب‌ها خروجی‌شان همین است و امثال ذالک ، حتی آن شخصی که در همدان هم کفریات گفت از اصلاح طلب‌ها هست همچون کفرگوئی های کدیور، اکبر گنجی و مهاجرانی .

شجونی در خاتمه مطرح شدن چنین نظریه هائی از سوی افرادی همچون حجاریان را فتنه گری فرهنگی در داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: یک عده ای با مطرح کردن چنین حرف هایی می خواهند بگویند که ما مهم هستیم اما جوانان و همچنین دانشگاهیان ما به این حرف‌ها گوش نمی‌دهند و به اعتقاد من آن خبرنگار نمی‌بایست به سراغ این اشخاص برود و کفریات آنها را گوش دهد.


منبع : فرهنگ نیوز
دیدگاه شما در مورد : حجاریان دنبال فتنه‌گری فرهنگی

حجاریان دنبال فتنه‌گری فرهنگی

  • پربازدیدترین ها