یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 09:30:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 11521

تاریخ انتشار : 10/08/1393 - 18:19

ظریف در دیدار با وزیر خارجه چین:

اراده سیاسی ایران برای توافق هسته‌ای بسیار قوی است

وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به پکن با همتای چینی خود دیدار کرد.

اراده سیاسی ایران برای توافق هسته‌ای بسیار قوی است

سوادکوه-"محمدجواد ظریف" در این ملاقات ضمن موفق خواندن چین در برگزاری نشست روند استانبول در پکن، تأکید کرد: برای جمهوری اسلامی ایران همکاری با جمهوری خلق چین در همه موضوعات دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی از اولویت برخوردار است. 
 
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با توجه به مشابهت دیدگاه‌های ایران و چین در بسیاری از موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، یادآور شد ایران به دنبال ایجاد روابط راهبردی با چین است. 
 
ظریف در ادامه از نقش مثبت چین در مذاکرات هسته‌ای ایران با گرو 1+5 قدردانی و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران اراده سیاسی برای توافق بسیار قوی بوده و لذا تهران در این گفت‌وگوها برای رسیدن به راه‌حل بسیار جدی است. 
 
آمادگی طرف ایرانی برای توسعه بیش از پیش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه از جمله دیگر موضوعات مورد اشاره توسط وزیر امور خارجه کشورمان بود. 
 
وانگ یی، وزیر امور خارجه چین نیز با خوشامدگویی به ظریف، حضور وی در این دور از نشست روند استانبول در پکن را نشانه حمایت جمهوری اسلامی ایران از جمهوری خلق چین در ارتقای همکاری‌های منطقه‌یی به‌ویژه در امور افغانستان خواند. 
 
او ضمن مهم خواندن جایگاه ایران در بازسازی افغانستان، تأکید کرد در حل و فصل مسائل افغانستان نقش ایران حتمی است. 
 
وزیر امور خارجه چین در ادامه با اشاره به سطح گسترده و رو به رشد مناسبات دو جانبه با ایران، روابط تهران - پکن را راهبردی خوانده و یادآور شد چند دیدار انجام شده میان دکتر روحانی و شی جین پینگ موجب تحکیم و تحرک جدی‌تر روابط دو کشور شده است. 
 
دو طرف در این گفتگوها بر انجام سفرهای دو جانبه مقامات ارشد دو کشور تأکید کردند. 


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : اراده سیاسی ایران برای توافق هسته‌ای بسیار قوی است

اراده سیاسی ایران برای توافق هسته‌ای بسیار قوی است

  • پربازدیدترین ها