یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 09:30:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11475

تاریخ انتشار : 09/08/1393 - 21:55

اختصاصی / معاون استاندار مازندران در اجتماع عظیم عاشورائیان سوادکوه:

عاشورا برای همه عصرها و برای همه نسل هاست

علیرضا یونسی:عاشورا برای همه عصرها و همه نسل هاست و پرچم شرافت و جوانمردی شیعه است.

عاشورا برای همه عصرها و برای همه نسل هاست

به گزارش خبرنگار سوادکوه آنلاین، عصر امروز مراسم گردهمایی عظیم عاشورائیان سوادکوه در کنار بارگاه امامزاده عبدالحق(ع) شهر زیراب با حضور باشکوه عزادران حسینی برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام رضایی امام جمعه زیراب ضمن خیر مقدم به همه عزادران سخنانی در خصوص ایام محرم و حادثه عظیم عاشورا ایراد نمود.

در ادامه مراسم معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به تاریخ شیعه در مازندران گفت: یکی از الطاف خدای بزرگ به مازندران این بود که اولین حکومت شیعی بعد از قیام امام حسین (ع) در جهان ،در مازندران  بوسیله نیاکانمان شکل گرفت.اولین زمانیکه مهر در سجده قرار گرفت،اولین زمانیکه عاشورا تعطیل شد و روز عاشورا روز دسته روی  نام گرفت و تکایا و حسینیه ها شکل گرفت بوسیله مردم مازندران بود.

وی ادامه داد:تاریخ مازندران و تاریخ شیعه بیانگر این است که اولین پاکان و صالحان که اقدام به جمع آوری 35000 قطعه شی قیمتی برای  هزینه گسترش حرم امام علی(ع) و حرمین شریفین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل عباس (ع) نمودند مردم مازندران بودند.

یونسی با اشاره به  سابقه ایستادگی مردم مازندران  در برابر ظلم ، گفت: تاریخ مازندران بیانگر این است که این استان از گذشته زیر سلطه حکومت های خودکامه نرفت و خودکامه ها نتوانستند این استان را تسخیر کنند.

وی ادامه داد:عاشورا آیینه همه ارزشهای الهی و جلوه همه فضیلت های انسانی است.جلوه همه پاکی،همه جوانمردی،همه طهارت روح و جلوه همه عزت نفس،همه قناعت،همه ایثار ،همه از خود گذشتگی و جلوه اطاعت از رهبری و پیروی ولایت است.

معاون استاندار مازندران اظهار داشت:معرفت شناسان بر این عقیده هستند  یکی ازاسرار  ماندگاری عاشورا عشق و عقل با هم طلاقی کردند و از طلاقی عشق و عقل عاشورا متجلی شد. عشق و عقل مرکز معرفت انسان است،مرکز شناخت انسان است، مرکز فهم و شعور انسان است.عشق در بالاترین حد و عقل در بالاترین مرتبت از پاکی با هم ادغام شدند تا به جهانیان بگویند آنچه برای ما ارزش دارد رضای خداوند و اطاعت از ارزشهای الهی و خرفه زدایی و مقابله با ظلم پلیدی است.

یونسی در پایان تاکید کرد: عاشورا برای همه عصرها و همه نسل هاست و پرچم شرافت و جوانمردی شیعه است.

مرثیه‌سرایان نیز با خواندن ذکر مصیبت خاندان عصمت و طهارت(ع) و به یاد مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مرثیه‌سرایی کردند.

   

     برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : عاشورا برای همه عصرها و برای همه نسل هاست

عاشورا برای همه عصرها و برای همه نسل هاست

  • پربازدیدترین ها